źródło: healthclubmanagement.co.uk

Dwie funkcjonalne franczyzy fitness kontynuują walkę prawną o spór dotyczący patentów. W sierpniu Body Fit Training (BFT) złożyło pozew w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Kalifornii przeciwko F45 Training, próbując unieważnić dwa istniejące patenty. W odwecie F45 wszczęło postępowanie sądowe w stanie Delaware , oświadczając, że BFT narusza jeden ze swoich patentów. Sprawy sądowe między dwoma australijskimi firmami są częścią toczącego się globalnego sporu dotyczącego strategii biznesowych i wykorzystania technologii. 

Zaczęło się pod koniec 2019 r., Kiedy F45 złożył pozew do australijskiego sądu federalnego przeciwko BFT w związku z domniemanym naruszeniem patentu, mającego na celu ochronę sposobu, w jaki zarządza swoimi franczyzami za pośrednictwem centralnego systemu komputerowego.

Po ostatniej rundzie postępowania sądowego, współzarządzający BFT, Cameron Falloon i Richard Burnet, wydali mocno sformułowane oświadczenie, w którym stwierdzili: „Pozew, który złożyliśmy w USA, jest częścią globalnej strategii BFT mającej na celu pokonanie niewłaściwych wysiłków F45 w celu uzyskania nieważnych patentów, aby próbować i utrudniać nam i naszym franczyzobiorcom rozwijanie tego, co uważamy za doskonały model biznesowy i podejście do treningu fitness .”

Dodali: „Uważamy, że mamy przewagę w podobnych sporach sądowych w Australii. W rezultacie jesteśmy przekonani, że niezależnie od tego, czy postępowanie sądowe w USA posunie się naprzód w Kalifornii, czy w Delaware, ostatecznie zwyciężymy zarówno w sądach, jak i na rynku globalnym. “

„Postrzegamy Stany Zjednoczone jako kolejny ważny krok w naszej globalnej ekspansji i chociaż jesteśmy znacznie mniejszą firmą, nie zamierzamy pozwolić F45 ani żadnemu konkurentowi wypchnąć nas z rynku”.

Uruchomiony w 2018 roku BFT sprzedał 150 franczyz w Australii, Nowej Zelandii, Singapurze i USA.

F45 Training znany jest obecny w ponad 50 krajach i sprzedał ponad 1900 franczyz.

W czerwcu F45 ujawnił plany wprowadzenia spółki na giełdę i umieszczenia na amerykańskim rynku NASDAQ. Wejście na giełdę planowane jest w drodze fuzji ze spółką celową Crescent Acquisition Corp, której wstępne szacunki wyceniają F45 na około 845 mln USD.

Przemawiając w czasie, gdy ogłoszono plany upublicznienia, CEO F45 Adam Gilchrist powiedział: „Misją F45 jest poprawa życia i dobrostanu ludzi, a firma została założona, aby udostępniać wszystkim wyjątkowe, skuteczne i wysokiej jakości szkolenia, jednocześnie wzmacniając franczyzobiorców do prowadzenia odnoszących sukcesy firm. 

„Jako spółka publiczna jestem przekonany, że będziemy w stanie przyspieszyć naszą misję, jednocześnie tworząc wartość dla naszych akcjonariuszy.

„Z niecierpliwością czekamy na dalsze wprowadzanie zmian w naszej branży i inspirowanie jeszcze większej liczby osób do osiągania celów zdrowotnych i sprawnościowych dzięki innowacyjnym treningom F45 w połączeniu z naszym programem żywieniowym”.

Polecamy także:

Kalifornijskie siłownie pozwały stan za zamknięcie obiektów!