źródło: https://www.healthclubmanagement.co.uk/

Premier Boris Johnson złożył niespodziewaną wizytę w oddziale The Gym Group (TGG) w swoim okręgu wyborczym South Ruislip w zachodnim Londynie.

Firma od kilku tygodni zaprasza Johnsona do odwiedzenia swoich klubów, a zaproszenie zostało ostatecznie przyjęte przez menedżera TGG, Nate’a McCanna.

Gospodarzem tajnej wizyty był dyrektor handlowy The Gym Group, Barney Harrison.

Podczas swojej wizyty Johnson został oprowadzony po placówce i omówiono, w jaki sposób personel zapewnia bezpieczeństwo swoim członkom i sobie podczas pandemii. Premier nawet trochę podnosił ciężary do kamer, na siłowni.

„Dzisiaj powitaliśmy Borisa Johnsona w naszej nowej siłowni w South Ruislip” – powiedział Harrison. „To była wielka przyjemność poznać go i poświęcić czas, aby oprowadzić go po jednej z naszych wspaniałych siłowni. Mieliśmy również okazję porozmawiać o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna oraz o tym, że The Gym Group jest liderem w zakresie siłowni w Wielkiej Brytanii. Dziękuję Borisowi Johnsonowi za poświęcenie czasu na wizytę”.

Wizyta Johnsona wzmacnia jego determinację, by stawić czoła brytyjskiemu kryzysowi otyłości – częściowo wywołanemu jego własnym doświadczeniem, po zarażeniu się COVID-19 pod koniec marca 2020 r.

Jak sam przyznaje, miał on „znaczną nadwagę”, kiedy został przyjęty do szpitala z powodu pogorszenia objawów COVID-19, na początku kwietnia. Uważa się, że otyłość była powodem pogorszenia jego stanu zdrowia do tego stopnia, że ​​wymagał on intensywnej opieki.

24 lipca raport Public Health England potwierdził, że nadwaga może zwiększać ryzyko poważnych chorób, a nawet śmierci z powodu COVID-19.

Niestety, nowa strategia Johnsona dotycząca otyłości, opublikowana w zeszłym miesiącu, zawiera niewiele wzmianek o siłowniach i ćwiczeniach. Przeciwnie, wszystkie środki, które przyciągają uwagę w tej strategii, mają związek z poprawą diet i obejmują zakaz reklam fast foodów przed 21:00. Tamtejsza branża fitness nadal wnioskuje i walczy o podniesienia rangi sektora.

Polecamy także:

Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem. Polska Federacja Fitness: to nielogiczne!