źródło: materialy prasowe, next.gazeta

Na ostatniej konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki poinformował o planach wdrożenia protokołów sanitarnych, które zezwolą na ponowne funkcjonowanie najbardziej poszkodowanych branż. Branże miałyby zacząć działać w lutym.

Sektor fitness w pierwszym lockdownie został jako pierwszy zamrożony i jako ostatni mógł wznowić swoją działalność. Podobnie teraz, gdy od połowy października na Kluby Fitness i siłownie zostały nałożone największe restrykcje.

Premier zaznaczył w trakcie konferencji, że jest kilka branż najbardziej poszkodowanych w związku z epidemią, natomiast musiały zostać zamknięte, gdyż były głównym czynnikiem zakażeń. Dodał:

Chciałbym, aby te branże były otwarte jak najszybciej. W ciągu najbliższych 10 dni będziemy chcieli opracować z tymi branżami protokoły funkcjonowania w pandemii. W lutym – ale trudno mi powiedzieć, od którego lutego – będziemy chcieli te protokoły wdrażać w życie.

Warunkiem zezwolenia na dalszą działalność w zaostrzonym reżimie sanitarnym ma być liczba zakażeń i zgonów. Ich wzrost niestety wymusi zmianę tych planów.

Przypomnijmy, że Rada Ministrów w listopadzie zapowiedziała powrót do podziału na strefy czerwoną, żółtą i zieloną, co zostało dokładnie określone liczbą zachorowań. Niestety, gdy w Polsce liczby zaczęły spadać i powinien nastąpić wspomniany podział, tak się nie stało. To przyczyniło się do ograniczonego zaufania przedsiębiorców, a na obecną chwilę dodatkowo brak dostatecznej pomocy i niepewność spowodowała bunt przedsiębiorców, którzy częściowo otworzyli swoje biznesy lub zapowiadają zrobić to 1 lutego.

Obecne restrykcje zostały przedłużone do 31 stycznia 2021r. W najbliższych dniach powinniśmy poznać szczegóły kolejnych kroków, które planuje podjąć strona rządząca.

Polecamy także:

logotyp multisport

Benefit Systems wznawia program Multisport od 18 stycznia!