źródło: KPRM

Na dzisiejszej konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejny etap odmrażania gospodarki. Branża fitness jak przez 4 ostatnie miesiące nie znalazła się w kolejce do odmrożenia!

Premier decyzje kolejnego etapu odmrożenia skwitował:

Doskonale wiemy, ze wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych. Dopuszczamy wszelką aktywność fizyczną ale na terenach otwartych

W tej rundzie luzowania obostrzeń znalazły się hotele, teatry, kina, filharmonie oraz opery, które mogą funkcjonować w reżimie do 50% obłożenia.

Rząd w obszarze sportu zdecydował się na otwarcie orlików, kortów, zezwolił na uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu.

Jak widać, “veto góralskie” przyniosło również zamierzony efekt, gdyż od 12 lutego mogą funkcjonować stoki narciarskie, o co walczyli ostatnio górale.

Branża basenowa także może odetchnąć. Sektor będzie działać, bo jak uzasadniono transmisja wirusa jest mniejsza niż w innych obiektach zamkniętych.

źródło: KPRM

Wicepremier Jarosław Gowin podczas konferencji obiecał przedłużenie pomocy finansowej dla branż, które nadal pozostaną zamknięte ze względu na walkę z pandemią. Nie wspomniano niestety o zmianie zasad przyznawania tej pomocy, gdyż branża fitness może z niej korzystać w niewielkim wymiarze, ze względu na charakter sektora, który opiera się głównie na umowach cywilnoprawnych.

Wszystkie decyzje jakie dzisiaj podano wchodzą w życie warunkowo na okres dwóch tygodni. Od odpowiedzialnej podstawy obywateli i ilości zakażeń będzie warunkowało utrzymanie tych decyzji lub ich zmianę. Dodał Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

“Każda forma aktywności na zewnątrz ma się przyłożyć do odbudowy zdrowia”– zakończył MZ

Na potwierdzenie tych zapowiedzi musimy poczekać do czasu publikacji kolejnego obostrzenia na stronie gov.pl

Wydaje się, że do czasu odmrożenia branży fitness możemy jeszcze trochę poczekać, gdyż strona rządząca jak podkreśla, opiera swoje decyzje na artykule Nature. W czasopiśmie sektor wymieniono jako przedostatni do przywrócenia.

Polecamy także:

Najnowsze badania potwierdzają: kluby fitness nie są źródłem zakażeń!