Każdy z nas kiedyś marzył o tym, żeby latać jak ptak, albo chociaż spróbować jak to jest. A co gdyby było to możliwe?

Flyspot jest miejscem, w którym grawitacja nie istnieje – przeczytaliśmy na stronie internetowej obiektu. Zaintrygowani postanowiliśmy to sprawdzić.
Ceny na stronie internetowej były dość wysokie, za 3 minuty lotu 249zł. Zaskoczyło nas jednak to, że pomimo ceny, tory lotów były zajete z wyprzedzeniem nawet na kilka dni. Jeśli tego typu atrakcje cieszą się popularnością warto chociaż raz przetestować.

Koncepcja Flyspotu oparta jest wokół tunelu aerodynamicznego, który znajduje się w centrum obiektu.

Stworzyliśmy najlepszy, najpotężniejszy tunel aerodynamiczny świata. Jesteśmy w stanie dostarczyć Ci emocji oraz wrażeń niedostępnych nigdzie indziej. Dostarczamy przeżyć, które do tej pory dostępne były nielicznym osobom uprawiającym sporty ekstremalne. We Flyspot każdy chętny może wznieść się w powietrze bez ponoszenia ryzyka jakie niosą ze sobą sporty lotnicze. Budując tunel zdecydowaliśmy się na wykorzystanie technologii opracowanej przez lidera tej branży – niemiecką firmę Indoor Skydiving Germany GMBH. ISG GMBH od lat rozwija, buduje i eksploatuje wertykalne tunele aerodynamiczne przeznaczone dla profesjonalistów i  amatorów, służące rozwojowi umiejętności służb profesjonalnych ale także sportowi, rozrywce i rekreacji.
Rozwiązania technologiczne zastosowane we Flyspot zostały opracowane w centrum kosmicznym Politechniki Berlińskiej. Urządzenia umieszczone w tunelu dostarczyły firmy Howden oraz Siemens – niekwestionowani liderzy w swojej branży. Budynek Flyspot jest żelbetową konstrukcją o zmiennej grubości ścian i stropów, ma kształt zbliżony do prostopadłościanu. Składa się z wewnętrznej bryły w kształcie rury cylindrycznej, zawierającej podstawową technologię wertykalnego tunelu wiatrowego. Wokół niej są spiralnie rozłożone pomieszczenia takiej jak: recepcja, pokoje biurowe i hotelowe, sale konferencyjne przebieralnie, sanitariaty. W samym sercu budowli znajduje się  najważniejsza część konstrukcji – szklany walec będący fragmentem kubatury, w której potężne wentylatory wytwarzają wiatr o prędkości ponad 300 km/h, dzięki czemu ludzie mogą się unosić się w powietrzu na wysokości kilku a nawet kilkunastu metrów.

W budynku panuje miła atmosfera. Wewnątrz są kanapy oraz barek, stanowiące miejsce do odpoczynku i prowadzenia swobodnych rozmów.

Jak wygląda wizyta w praktyce?

Po zarezerwowaniu toru lotu, każdy z uczestników podpisuje specjalnie przygotowane oświadczenie, na którym znajdują się przeciwwskazania oraz informacje o tym, co może się wydarzyć.
Testując tor, wybraliśmy program dla osób początkujących ( 2 loty po 1,5 minuty). 
Po podpisaniu oświadczenia, zostaliśmy przydzieleni pod opiekę wybranego instruktora. W naszym przypadku był to Grzegorz, który jest instruktorem skoków spadochronowych. Rzetelnie wytłumaczył nam zasady lotu, pokazał sygnały, których będzie używał w tunelu oraz odpowiedział na wszystkie nurtujące nas kwestie. W szatni dostaliśmy specjalny kombinezon, okulary, kask oraz zatyczki do uszu. Wszystkie rzeczy trzeba było pozostawić w szatni, co zostało przez instruktora skrupulatnie sprawdzone. Podobnie z biżuterią. Dla bezpieczeństwa uczestników grupy, musiała zostać zdjęta.

Sky is the limit

Doświadczenie, wrażenia niesamowite i nie do opisania słowami. Latanie, walka z grawitacją jest trudną sztuką. Instruktor Grzegorz twierdzi, że aby swobodnie latać, potrzeba 20 minut nauki. Wszystko możliwe, ponieważ w przypadku tego sportu liczy się technika. Należy rozluźnić mięśnie, nie spinać się, mieć odpowiednio ułożoną głowę, nogi oraz ramiona. Oczywiście instruktor pokazuje komendy dzięki czemu szybko można złapać rytm. Mi podczas pierwszej wizyty, udało się wzbijać w przestworza i zachować tor, jednak były osoby, które miały z tym problem. Podczas kursu dla początkujących, pierwszy lot służy nauczenia się techniki. Prawdziwa zabawa zaczyna się podczas 2 lotu, przy którym uczestniczy instruktor. Przy jego pomocy odrywamy się od ziemi i szybujemy w przestworzach. Ciśnienie powietrza unosi nas dynamicznie w górę, a następnie sprawia, że spadamy w dół. Świetny trening, sposób na odreagowanie stresu oraz pomysł na biznes.
Na koniec wizyty otrzymujemy film z naszego lotu oraz certyfikat.

Jak lot wygląda w praktyce – relacja z Naszej wizyty:

Popularność Flyspotu podkreśla, że współcześnie każdy z nas poszukuje nowych wrażeń, a społeczeństwo jest coraz bardziej otwarte na technologiczne nowinki.
Aktualnie w Polsce istnieją 2 odziały FlySpot – w Warszawie oraz w Katowicach.

Polecamy także:

Wywiad z Norbertem Tymczakiem – Fenix Team

 

 

kontakt@branzafitness.pl