Siłownia CR7 Crunch Fitness to koncept zrodzony w wyniku połączenia amerykańskiej firmy kulturystycznej Crunch Fitness z marką Ronaldo CR7. Pierwszy klub fitness w Madrycie został otworzony przez Cristiano Ronaldo w 2016 roku. Zdobył tak dużą popularność ze względu na trafną ofertę oraz odpowiednią komunikację skierowaną do konsumentów, że w 2018 roku zadecydowano o dynamicznej ekspansji tego modelu franczyzowego.
Marka Cristiano Ronaldo jest jedną z najbardziej cenionych na świecie, a każdy produkt noszący jego imię gwarantuje sukces. Zwiększanie liczby siłowni CR7 Crunch Fitness jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć biznesowych piłkarza Realu Madryt na nadchodzące lata. Plan obejmuje rozpoczęcie rozwoju sieci w Madrycie, gdzie ma już dwa centra sportowe.
Planujemy otworzyć od 100 do 150 siłowni w Hiszpanii i od 50 do 75 siłowni w Portugalii w ciągu najbliższych kilku lat”, mówi Oscar Martín, dyrektor franczyzy Crunch Fitness Spain, marki powstałej ze związku Cristiano Ronaldo i Crunch Fitness, amerykańska firma, która ma ponad 900 licencji i ponad 250 franczyz między USA, Kanadą, Australią i Hiszpanią.

CR7 Crunch Fitness wyróżnia się na hiszpańskim rynku wysoką jakością sprzętu i obsługą klienta. We wszystkich siłowniach marki oferowany jest bardzo wysoki poziom usług w przystępnej cenie, gdzie sprawdzony trening jest prowadzony przy współpracy z wysoko wykwalifikowanymi trenerami. Maszyny, które znajdują się na siłowniach są takie same jakie ma Cristiano Ronaldo w swoim domu, co dla miłośników piłkarza stanowi dodatkowy atut. CR7 Crunch Fitness ma trzy stawki w zależności od potrzeb użytkowników.Najbardziej ekonomiczny (standard), który zapewnia dostęp do wszystkich urządzeń do ćwiczeń, zarówno treningu siłowego, jak i cardio, szatni i szafek, ma cenę od 12 euro miesięcznie. Stawka (middle) obejmuje dodatkowo zajęcia grupowe i umożliwia wejście do wszystkich centrów CR7 Fitness Crunch i kosztuje 24 euro miesięcznie. Stawka Peak Plus, która obejmuje również usługę ręczników, to koszt 36 euro miesięcznie.

Sieć ma bardzo trafną komunikację, odpowiadającą współczesnym trendom. Założyciele podkreślają w kampaniach marketingowych, że zdają sobie sprawę, iż sprawność fizyczna poprawia jakość życia, ale też, że ćwiczenia to ciężka praca i czasem klienci potrzebuję trochę więcej motywacji. Tworząc ofertę skupili się na połączeniu zajęć fitness z rozrywką, w taki sposób, żeby ćwiczenia stanowiły przyjemność. Kluby CR7 Crunch Fitness mają ok 2000 m2, są wyposażone w rozmaite udogodnienia (sauna, solarium). Klub oferuje zajęcia w małych grupach, które cieszą się ogromną popularnością.

Głównymi hasłami siłowni stworzonej przez Cristiano Ronaldo są “zabawa, pozytywność, przynależność”. Na stronie internetowej sieci możemy przeczytać:

To, co nas wyróżnia to brak osądów. To miejsce dla wszystkich, bez względu na kształt, rozmiar, wiek, rasę, płeć lub kondycję. Niezależnie od wybranego treningu, chcemy, abyś czuł się dobrze, osiągając swoje cele. Dołącz do zabawy. Tu nie ma oceniania – ani za dużo, ani za mało. Żadnych spojrzeń dezaprobaty. Tutaj mamy otwarte umysły. Jesteśmy wychowawcami. Staramy się jedynie zachęcać, motywować i bawić. Nie ma jednego typu. Nie ma jednego powodu. Nie ma jednej drogi. Stanowimy zróżnicowaną społeczność. Trening ma sprawiać przyjemność. Tworzymy miejsce dla wszystkich.

Wydaje mi się, że filozofia i wartości marki wpisują się w potrzeby współczesnego społeczeństwa i są podstawą do zmobilizowania nieaktywnej grupy populacji do uczęszczania do klubu fitness. Hasła oddziałują na mentalność. Po zapoznaniu się ze stroną internetową, miałam przed oczyma miejsce, w którym musi być fajnie. Dla wielu osób prowadzących siedzący tryb życia siłownia kojarzy się z zakwasami, wysiłkiem, stratą czasu. Są ludzie, którzy mają obawy przed pierwszą wizytą w klubie fitness. Patrzą na siebie krytycznie i nie chcą narazić się na krzywe spojrzenia osób. Trendy na siłowni, a także kultura społeczna zmienia się. Taki sposób komunikacji i przedstawiania klubu fitness jest bardzo ciekawy.

 

Polecamy także:

Sposoby na skuteczne członkostwo klubowiczów