Pod koniec kwietnia udało nam się wraz z Redakcją Branża Fitness, odwiedzić Strefę Formy na warszawskim Ursusie. Miejsce, które powstało z miłości do sportu, w szczególności do sportów siłowych. Jak podkreślają na swojej stronie internetowej oraz w rozmowie z nami, w klubie nie ma długoterminowych umów. Klub nie chce wiązać klubowiczów umową o profesjonalizmem.

Strefa Formy jest pierwszym w Warszawie Oficjalnym Centrum Treningowym Hammer Strength.  Marka Hammer Strength® to synonim profesjonalnego treningu siłowego na świecie. Obecnie ponad 100 zawodowych drużyn sportowych  trenuje na maszynach Hammer Strength® – są w tej grupie zawodnicy NBA, NHL, NFL, czy amerykańskiej ligi baseballa. Ponadto na tym sprzęcie swoją formę szlifują przyszli mistrzowie – w ponad 60 ośrodkach sportowych i siłowniach przy szkołach wyższych i uniwersytetach w USA, a także przyszli adepci FBI, agenci tajnych służb (US NAVY, Secret Service) i wojsko. Marka Life Fitness to jedna z najlepszych marek na świecie w dziedzinie maszyn cardio, wyróżniająca się zaawansowana technologią, przemyślanymi i nowatorskimi rozwiązaniami oraz niesamowicie funkcjonalnym kształcie.

Postanowiliśmy sprawdzić co wyróżnia Strefę Formy – miejsce, które cieszy się dużą popularnością oraz uznaniem wśród klubowiczów. W dodatku bardzo dobrze prosperuje, pomimo rosnącej konkurencji.

To co zwróciło naszą uwagę na samym początku wizyty to bardzo dobra logistyka miejsca. Już przy samym wejściu ulokowana jest bogato wyposażona recepcja. Znajduje się tam dosłownie wszystko – począwszy od akcesoriów typu ręcznik, po różnego rodzaju suplementacje, katering dietetyczny. Właściciele nie boją się próbować nowości oraz wychodzą na przeciw sugestiom klientów. To duży plus.
Obok recepcji znajduje się strefa relaksu (kanapy, stół), przy którym klubowicze mogą usiąść, zjeść posiłek, porozmawiać, bądź poczytać prasę na temat sportowy, której jest bardzo dużo. Dodatkowo na wejściu znajdują się bardzo dobrze wyeksponowane usługi dodatkowe – solarium oraz gabinet do fizjoterapii. To wszystko sprawia, że Strefa Formy jest miejscem kompleksowym.

Siłownia – jak wcześniej wspomniałam bogato wyposażona w wysokiej jakości sprzęt Hammer Strength oraz Life Fitness – strefa Cardio). Znajdują się tam maszyny, dzięki którym nawet najbardziej wymagający zawodnik zrobi dobry trening. Strefa siłowa z ciężarami do 50 KG, pas do wykroków oraz miejsce do treningu funkcjonalnego z niezbędnymi akcesoriami. To co mnie przekonało w tym miejscu, to również zajęcia dla kobiet, które są dostępne w klubie.
Na miejscu panuje rodzinna atmosfera, klubowicze są ze sobą zżyci. Od razu zauważają nową osobę na “placu boju”. Przychodząc tam pierwszy raz kilka osób przyszło się ze mną przywitać, co było ciekawym zaskoczeniem.

Klubowicze są otwarci na różnego rodzaju nietypowe akcje, o czym świadczy poniższy materiał:

PODSTAWOWE FAKTY O STREFIE FORMY:

 • pierwsze w Warszawie Oficjalne Centrum Treningowe Hammer Strenght
 • powierzchnia ok 900m2
 • duży bezpłatny parking bezpośrednio przy klubie
 • duża strefa sanitarna:
   • – przestronne szatnie z szafkami renomowanej niemieckiej firmy C+P,
   • – wysokiej jakości materiały w łazienkach i prysznicach
   • – duża ilość pryszniców
 • wysoko wydajny system wentylacji i klimatyzacji w całym klubie
 • profesjonalny system nagłośnienia w całym klubie
 • barek odżywkowy i sprzedaż odżywek
 • Solarium leżące
 • Strefa Cardio złożona z 22 urządzeń firmy Life Fitness
 • Strefa urządzeń Plate Load oparta na maszynach Hammer Strenght (w tym Ground Base)
 • Strefa FIT oparta na maszynach Life Fitness i Hammer Strenght (strefa treningu nóg)
 • Strefa treningu funkcjonalnego/CrossFit
 • Strefa wolnych ciężarów
 • Strefa Fitness – sala 110m2

Jeśli chodzi o minusy:
– pomimo zajęć dla kobiet, na siłowni czuć dominacje męską. Mi to nie przeszkadza, ale niektóre kobiety mogą się poczuć nieswojo. Zamiast od razu się zniechęcać, dobra rada – spróbować i nie odpuszczać po pierwszej wizycie,
– klubowicze, którzy lubią zaczepić, porozmawiać – dla mnie to nie jest minus, ale niektóre osoby mogą być skrępowane,
– materiały informacyjne w postaci kartki – lubię jak wszelkie nośniki informacyjne są zalaminowane (dla jednych plus, dla drugich minus).

Zdecydowanie liczba plusów przeważa.
Wkrótce na Portalu pojawi się wywiad z Bartkiem, założycielem Strefy Formy. Jesteśmy ciekawi w jaki sposób radzi sobie z konkurencją a także z okresem niskobudżetowym. W jaki sposób udaje mu się również przyciągnąć do tego miejsca kobiety, a także z jakimi problemami jako właściciel się na co dzień spotyka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:


Polecamy także:

Szlifuj kondycję na ergometrach wioślarskich od TOP-GYM