Według Raportu Deloitte z ubiegłego roku, w Polsce jest ponad 2700 klubów fitness, studiów treningu personalnego. Obserwując aktulności, w 2019 ich liczba dodatkowo wzrosła. Obiekty sportowo-rekreacyjne tworzą ok 80000 miejsc pracy. Ze względu na rozszerzajacą się pandemię, w ciągu najblizszego miesiąca wielu pracowników utraci źródło dochodu. Aby wspomóc osoby w trudnej sytuacji, www.branzafitness.com postanowiła wprowadzić bezpłatnie Platformę Pracodawcy.

-Rząd opracowując ustalenia dotyczące tarczy antykryzysowej wspomniał, że w wyniku pandemii najbardziej ucierpiały branże: turystyczna, eventowa i hotelarska. W żadnych artykułach, z którymi miałam styczność nie wspomina się o branży fitness, która drastycznie ucierpiała. Skutki kryzysu są widoczne z dnia na dzień. Po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu obiektów sportowo-rekreacyjnych, każdy czekał na rozwój wydarzeń. Pandemia postępuje, a wraz z nią coraz więcej miejsc ogłasza upadłość. Z dnia na dzień wielu pracowników pozostaje bez pracy lub jest wysłanych na bezpłatny urlop.

Patrząc na rosnące statystyki zakażeń, a także sytuację w Europie z rozprzestrzenianiem się wirusa, bardzo ciężko jest prognozować, kiedy zakończy się aktualna sytuacja. Nawet jeżeli skala epidemii ucichnie, branża wkroczy w okres niskiej rentowności. To zawsze czas, kiedy ogranicza się koszty, ponieważ frekwencja klubowiczów w tym okresie jest bardzo niska. Wielu właścicieli zarabia w tym czasie na czynsz oraz utrzymanie pracowników, nie zawsze wychodząc przy tym na zero.

Nawet jeśli sprawdzi się optymistyczny scenariusz o otwarciu klubów w maju, nie każda instytucja będzie w stanie płynnie uruchomić obiekt. Wiele firm musi ponownie zatrudnić pracowników, wdrożyć ich do pracy a także zatowarować maszyny vendingowe czy recepcje. Niektórzy właściciele już w tym momencie zastanawiają się, czy nie przesunąć otwarcia klubów na wrzesień. Wiele instytucji pisze petycje do Ministerstwa z prośbą o pomoc pracodawcom, podkreślając istotę problemu.

Nasz portal www.branzafitness.com codziennie przekazuje czytelnikom dawkę niezbędnej wiedzy i porad, jak radzić sobie w kryzysie. Staramy się być na bieżąco tam, gdzie możemy. Czynnie bierzemy udział w obradach okrągłego stołu EuropeActive, walcząc o branżę fitness. Postanowiliśmy zrobić również coś więcej dla całej masy pracowników, którzy zostali odcięci od źródła dochodów. Z tego względu, w naszym dziale KARIERA chcemy stworzyć Platformę Pracodawcy oraz Bazę Pracowników, w których będziemy umieszczać CV osób poszukujących pracy. Zachęcamy do wysyłania do nas ogłoszeń na mail kontakt@branzafitness.com . W tym momencie musimy się wszyscy wspierać. Tylko współpracując przetrwamy każdy kryzys – informuje Redaktor Naczelna IC Events Ilona Wilk.

Na Portalu funkcjonuje już dział KARIERA, w którym zamieszczamy bezpłatnie ogłoszenia o pracę w branży fitness. Platforma Pracodawcy będzie zawierać rekomendowane CV. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń, zawierających aplikację, zdjęcie, krótki opis doświadczenia w branży fitness, wyróżniających umiejętności oraz informacji w jakim charakterze pracy Państwo szukają. Dotyczy to wszystkich sektorów branży fitness, nie tylko struktury klubowej. Profile kandydatów zostaną umieszczone w Platformie.

Branża Fitness w tych trudnych czasach zdaje egzamin dojrzałości. Jednoczą się duże siedzi, współpracując przy różnego rodzaju akcjach. Kampania AKTYWNE KARNETY, próba stworzenia Federacji Pracowników Fitness, bezpłatny konsulting, porady prawne, dzielenie się zajęciami online z tymi, którzy nie posiadają sprzętu lub kapitału na nagranie materiałów. Trenerzy personalni robiący zakupy osobom starszym, przeznaczanie środków finansowych na pomoc szpitalom, szycie masek, dostarczanie jedzenia pracownikom medycznym. Ta branża zasługuje na szczególne wsparcie, nie należy o niej zapominać, w toku rozmów o działaniach antykryzysowych.

-Firma IC Events, twórca Redakcji, a tym samym Portalu branzafitness.com pomimo bardzo ciężkiej sytuacji w branży eventowej, stale wspiera projekty fitness, których liczbę zwiększa z roku na rok. W przeciwieństwie do innych firm eventowych, agencja utrzymała projekty a także zespół pracowników, inwestując w nowe działania. Już we wrześniu spotkamy się wszyscy znowu na Fiwe Fitness Trade Show, które są w fazie przygotowań ale do tego czasu wszyscy pragniemy wspólnie wspierać wszystkich, którzy mają ciężej. Stąd wziął się pomysł założenia Platformy Pracownika. Do tej pory mieliśmy do czynienia z rynkiem pracownika, co odczuła każda z branż. W tym momencie będziemy odczuwać rosnącą stopę bezrobocia. Chcemy temu zaradzić otwierając furtkę zarówno pracownikom jak i pracodawcom, poszukującym talentów. – dodaje Ilona Wilk. –Zachęcamy Państwa do podzielenia się opinią na temat aktualnej sytuacji w branży fitness. Wszystkie wiadomości przeczytam osobiście: i.wilk@icevents.pl

Redaktor Naczelna IC Events

Ilona Wilk

Polecamy także:

Czas działać : podziel się eFitnessem