źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

Brytyjski operator sieci Fitness4Less poinformował, iż nie otworzy ponownie swojego klubu w Bristolu po zniesieniu lockdown. Powodem zamknięcia jest sytuacja pandemii COVID-19.

Firma poinformowała w oświadczeniu, że „nie ma innej opcji”, niż podjąć decyzję o zamknięciu witryny na stałe.

„Podczas gdy byliśmy zamknięci, nasz zespół zarządzający zrobił wszystko, co możliwe, aby chronić biznes i miejsca pracy. – czytamy w oświadczeniu. Niestety nie jesteśmy w stanie ponownie otworzyć naszego oddziału w Bristolu. Aby zabezpieczyć naszą przyszłość, konieczne było uzyskanie wsparcia naszych partnerów i właścicieli i uzgodnienie z nimi dalszego postępowania. W przypadku Bristolu niestety nie było to możliwe, a zatem nasza działalność tutaj nie jest zrównoważona pod względem handlowym, w tych niepewnych czasach. 

Nie była to łatwa, ani szybka decyzja dla zespołu, ale był to niezbędny ruch, który pomógł nam skupić się na przyszłości pozostałych gałęzi. Będziemy oczywiście starać się rozmieścić pracowników tam, gdzie jest to możliwe i zapewnić im wsparcie oraz referencje potrzebne do skutecznego zabezpieczenia nowych miejsc pracy.

Wszyscy możemy się zgodzić, że nigdy nie przewidzieliśmy sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy oraz wpływu, jaki pandemia koronawirusa wywarła na naszych przyjaciół, rodzinę i całe społeczeństwo. Firmy ucierpiały i niestety nadal będą istnieć wyzwania dla wielu sektorów usługowych, takich jak nasz, ponieważ obostrzenia się łagodzą i następuje powolny powrót do normalności”.

Wyposażenie siłowni Bristol obejmowało dużą, mieszaną salę gimnastyczną z bieżniami, trenażerami, rowerami i wioślarzami, przestrzeń studyjną, funkcjonalny obszar treningowy i stretch, oddzielne studio rowerów halowych oraz dużą strefę wolnych ciężarów.

Była tam też duża prywatna sala gimnastyczna tylko dla kobiet – z prywatnym dostępem do szatni, a siłownia oferowała kilka bezpłatnych zajęć fitness, prowadzonych przez instruktorów co tydzień.

Po zamknięciu Fitness4Less Bristol, sieć zachowuje osiem klubów – cztery w Londynie i po jednym w Watford, Northampton, Worcester i Colchester.

Polecamy także:

Branża fitness spotka się na wrześniowych targach FIWE Fitness Trade Show! Organizator stawia na edukację i wzmacnia biznesową część targów