Co dalej z Jatomi?

Calypso przejmuje pierwszy lokal po Jatomi

Temat Jatomi Fitness nie milknie. Trwa proces wycofywania się z polskiej rynku jednej z największych sieci w kraju.  Co dalej z klubami Jatomi? Lokale w Warszawie i w Rzeszowie zostały już zamknięte, tym samym zmniejszając pokaźną liczbę lokalizacji Jatomi do 35. Jak informuje portal Propertynews.pl, pierwsze przejęcia potwierdza Calypso Fitness.

Prezes sieci Calypso, Mikołaj Nawacki potwierdza przejęcie pierwszego klubu. Warunki najmu są już uzgodnione, a sieć otrzymała kolejne zapytania dotyczące zainteresowania kolejnymi lokalami po Jatomi Fitness, które są wnikliwie rozważane pod względem ekonomicznym.

Jak informowaliśmy, 18 grudnia 2017r. wszyscy pracownicy Jatomi Fitness Złote Tarasy zostali poinformowani mailowo o zamknięciu klubu. Już tego dnia informację o likwidacji można było uzyskać w samym klubie. Oficjalny komunikat do członków klubu został wydany w piątek, 22 grudnia br. W tym samym czasie został zamknięty klub w rzeszowskim centrum Millenium Hall.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2017 r., sieć dumnie informowała o planach otwarcia swojej 38 lokalizacji. Obecna liczba lokalizacji Jatomi wynosi 35. Na stronie internetowej sieci, widnieje informacja o przejściu jednej ze spółek – Pure Health and Fitness Sp. z o.o. – w stan likwidacji. Proces ten może potrwać nawet do 2 lat. Trevor Brennan, CEO Jatomi Fitness Group w rozmowie z propertynews.pl, wyjaśnił, że stworzony dziewięć lat temu model biznesowy nie ma już zastosowania w przypadku dzisiejszego konsumenta. – Sprzedajemy aktywa, a polski biznes jest obecnie w stanie likwidacji. Niektóre dzierżawy klubów są przekazywane innym operatorom, podczas gdy inne lokalizacje będą zamykane. – mówi na łamach propertynews.pl Trevor Brennan, szef Jatomi Fitness Group. Więc, co dalej z klubami Jatomi? Istnieją dwa możliwe scenariusze…Pierwszy zakłada, że część klubów zostanie wykupionych przez innego operatora/inwestora i będą funkcjonowały normalnie, natomiast drugą opcją jest zamknięcie klubów. Szef Jatomi Fitness Group w rozmowie z branżowym portalem wyjaśnia, że główną przyczyną decyzji o wycofaniu sieci z polskiego rynku jest rosnąca konkurencja cenowa

Calypso Fitness to obecnie największa w Polsce i najszybciej rozwijająca się sieć klubów fitness. Posiada 43 kluby w 18 miastach, w tym 18 w Warszawie. Jest obecna na polskim rynku od 1996 roku. Priorytetem dla Calypso Fitness są lokalizacje klubów w miejscach wygodnych dla ich klientów. Wszystkie kluby Calypso Fitness znajdują się w kluczowych punktach miast, są bardzo dobrze skomunikowane, posiadają miejsca parkingowe. Realizacja celów treningowych klientów to dla Calypso kwestia nadrzędna, w cenie karnetu klienci mają zapewnioną opiekę doświadczonych trenerów oraz analizę składu ciała na najnowocześniejszym urządzeniu Tanita, a także dostęp do saun.