O charakterystyce lokalu, w którym świadczymy usługi fitness

Czwarta część cyklu artykułów o istotnych elementach biznes planu klubu fitness

Podejmując decyzję o otwarciu klubu fitness trzeba mieć miejsce do tego celu. Nie każdy Inwestor ma swoje zasoby budowlane, wielu z nich decyduje się na wynajęcie pomieszczeń pod tego typu działalność. Co zatem trzeba wziąć pod uwagę?

Takie elementy, jak lokalizacja to podstawa, ale nie mniej ważny jest rozkład pomieszczeń oraz warunki techniczne w lokalu, w którym będziemy prowadzili naszą działalność. Niektóre pomieszczenia nie nadają się do tego typu działalności z uwagi na swoje cechy, które należy skrupulatnie przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Brak możliwości zainstalowania klimatyzacji czy odpowiedniej mocy elektrycznej jakiej potrzebujemy do podłączenia urządzeń, może być, w niektórych sytuacjach przyczyną, która będzie nie do zaakceptowania nawet w najbardziej atrakcyjnie położonym lokalu. Zwrócić należy uwagę na ilość oraz wielkość sal do ćwiczeń. Kwestia pomieszczeń sanitarnych dla klientów oraz pomieszczeń dla personelu, to również bardzo ważny aspekt, który należy uwzględnić przy projektowaniu klubu. Wymagania są coraz większe nie tylko ze strony przyszłych klientów, ale również organów kontrolnych, np. przez SANEPID.

Po wykonanej analizie pozostanie już tylko przygotować się do zakupu odpowiednich materiałów wykończeniowych, które z uwagi na specyfikę prowadzonych zajęć, wymagają odpowiednio dokonanego wyboru z punktu widzenia zastosowania. W niektórych pomieszczeniach należy zastosować materiały dźwiękochłonne, w innych dobrze zabezpieczyć podłogę, aby upadające gryfy czy sztangi nie powodowały kruszenia się betonu. To wszystko będzie kosztowało i od początku musi być dobrze zaprojektowane, aby na długo móc cieszyć się dobrym stanem technicznym pomieszczeń w których będziemy prowadzili nasz biznes.

W pierwszej części niniejszego cyklu artykułów dotyczącego elementów biznes planu nakreśliliśmy to, jak powinien wyglądać skrupulatnie przygotowany biznes plan: >>> Biznes plan dla klubu fitness, czyli w jaki sposób realnie zaplanować biznes fitness? <<<<< W drugiej części poruszyliśmy kwestię wykonania skutecznej analizy konkurencji. >>>>>Biznes plan dla klubu fitness: Skuteczna analiza konkurencji <<<<< Czwarta część została poświęcona dystrybucji i promocji klubu fitness.

Kolejnym tematem będzie wybór i charakterystyka wyposażenia oraz istotne informacje dotyczące tego, co jest najważniejsze podczas podejmowania decyzji o współpracy z daną firmą.

 

 

 

Certyfikowany Manager SPA, jedynego na świecie amerykańskiego stowarzyszenia ISPA. W 2009 roku uzyskała międzynarodowy certyfikat, uznany na świecie jako największe osiągniecie w branży zarządzania obiektami. Ukończyła Uniwersytet Szczeciński, kierunek „Zarządzanie”…
Anita Bajdalska

www.MagdalenaSzmidt.com/kontakt/