Chris Clawson ponownie na stanowisku CEO Life Fitness – globalnego producenta urządzeń treningowych. Ta amerykańska marka jest obecna w 180 krajach na świecie. Clawson pełnił funkcję prezesa Life Fitness od 2010 do 2016 roku, a ostatnio był prezesem Stowarzyszenia Sportu i Fitnessu.

Jay Bernstein, partner w KPS Capital Partners („KPS”), większościowy udziałowiec Life Fitness, powiedział: „Biorąc pod uwagę jego rozległdą wiedzę o branży fitness i doświadczenie w zakresie przywództwa, wierzymy, że Chris ma wyjątkową pozycję, aby ponownie przejąć stery Life Fitness i pomagać firmie sukces pod kontrolą KPS”.

Clawson po raz pierwszy dołączył do Life Fitness w 1994 r, na początku zajmował się rozwojem produktów. Po 10 latach pracy w firmie obejmował też rolę w zarządach innych firm w branży fitness, w tym prezesa Matrix Fitness Systems, zanim ponownie wrócił do Life Fitnessw 2010 r.

Ogłoszono również, że Augie Nieto, legendarny twórca Life Fitness, będzie współinwestorem i zostanie powołany do Zarządu. Nieto pełnił funkcję prezesa Life Fitness od 1977 do 2000 r. I pomógł przekształcić firmę w globalnego lidera w branży fitness.

Polecamy także:

Czas naprawy maszyn w TOP-GYM – 48 h!