Społeczna kwarantanna nadal trwa. Ten bez wątpienia konieczny krok, ma bardzo poważne konsekwencje dla setek tysięcy pracowników, firm, instytucji, szkół, urzędów. Jednym z aspektów zdrowotnych natomiast jest – oprócz najważniejszego, czyli eliminowania dróg przenoszenia zakażenia koronawirusem – ten, dotyczący naszej aktywności rekreacyjnej i sportowej. Zamknięto bowiem siłownie, sale sportowe. 

Dotarła do nas informacja, iż dział HR firmy Divante wystąpił z ciekawą inicjatywą dla swoich pracowników, umożliwiając im treningi online, prowadzone przez doświadczonego trenera – Huberta Kruz. O komentarz dotyczący akcji poprosiliśmy przedstawicieli firmy.

***

Proszę powiedzieć, skąd pomysł na zajęcia online dla Państwa pracowników?

Inicjatywa służy przede wszystkim integracji podczas pracy zdalnej. Chcieliśmy zaangażować pracowników w krótką rozgrzewkę, przeprowadzaną przez trenera Huberta raz w tygodniu. Aktywność fizyczna trwa zaledwie 15 minut, a może skutecznie pobudzić do pracy i pozwolić oderwać się na moment od codziennych obowiązków. Do rozgrzewki mogą dołączać zarówno dzieci, jak i partnerzy/ki naszych pracowników.

Czy uważają Państwo, że aktywność fizyczna pracowników wpływa na ich wydajność?

Jak najbardziej! Co prawda rozgrzewka odbywa się na ten moment raz w tygodniu, ale już po pierwszym takim spotkaniu, Hubert otrzymał zapytania od uczestników o propozycje porannych ćwiczeń, które można wykonywać codziennie. To dowód na to, że nawet krótki poranny rozruch przypadł Divantyjczykom do gustu.

Jak Państwa pracownicy zareagowali na umożliwienie im treningów?

Odbiór naszej inicjatywy był bardzo pozytywny. Co tydzień dołączają również kolejne osoby. Dodatkowo, postanowiliśmy założy dedykowany kanał na Slacku, gdzie każdy może podzielić się ulubionymi zestawami ćwiczeń.

Czy po czasie pandemii zamierzają Państwo kontynuować taką formę benefitów dla pracowników?

Na ten moment nie podjęliśmy jeszcze takiej decyzji. Nasi pracownicy mogą korzystać z kart na siłownie. Co roku, organizujemy też wewnętrzny Divante Sports Challenge, w którym zachęcamy i motywujemy pracowników do podejmowania aktywności sportowych, a najwyższe wyniki nagradzamy kartami podarunkowymi do Decathlonu.

Dziękujemy za rozmowę!

Polecamy także:

Sonda: Taniec w czasach pandemii – rozmowa z właścicielką studia tańca La Pasion