źródło: www.perfectgym.com

Tworzenie i organizowanie wyzwań, czyli z angielskiego “challenges” może być świetnym sposobem na zwiększenie zaangażowania i satysfakcji klubowiczów. Nic tak nie motywuje i nie zwiększa efektywności treningu jak zdrowa rywalizacja. Jak zatem wprowadzić takie wyzwania do klubu jednocześnie udostępniając wyniki poszczególnym klubowiczom? Zdecydowanie cyfrowo, poprzez aplikacje mobilne.

Wdrażanie wyzwań

Pierwszym krokiem do wprowadzenia challenges do klubu jest posiadanie odpowiedniej aplikacji, która pozwoli nagradzać członków za ich osiągnięcia. Aplikacja pozwoli monitorować postępy treningu, wyniki i przekazywać je w przystępny i łatwy sposób uczestnikom wyzwania. Osoby będą mogły wędrować po danej aplikacji celem odkrywania ciekawych i coraz to nowych wyzwań i zadań.

Wybór wyzwań odpowiednich dla danej siłowni

Aby w odpowiedni sposób dobrać wyzwania dla swojego klubu fitness należy wziąć pod uwagę kilka wyznaczników. Przede wszystkim trzeba przeanalizować które z zajęć oferowanych przez siłownię są najbardziej popularne, najczęściej uczęszczane. Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę, które pomieszczenia w klubie są odpowiednio dostosowane do przeprowadzenia takiego challengu, mają odpowiednie wyposażenie.

Jedynie odpowiednie przeanalizowanie powyższych pozwoli na sukces wprowadzenia wyzwania do klubu. Stanie się bardziej popularne dla większej liczby odbiorców.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów i sposobów działań w siłowniach.

Wyzwania dla biegaczy

Większość osób uczęszczających do klubów fitness zadeklaruje, że chce spalać kalorie. Idealnym i podstawowym ćwiczeniem w tym zakresie jest bieganie. Ten rodzaj wyzwania jest łatwy do monitorowania postępów i zorganizowania interakcji pomiędzy uczestnikiem, aplikacją i klubem.

Najprostszym sposobem do wprowadzenia takiego wyzwania jest skonfigurowanie integracji dostawcy usług bieżni i dostawcą oprogramowania do zarządzania klubem.

Wyzwania rowerowe

Poprzez aplikacje można pozwolić swoim członkom ścigać się na odległość Tour de France lub innego ważnego wydarzenia na rowerze. Za pomocą integracji oprogramowania w klubie z maszyną oraz odbierając zdjęcia od uczestników wyzwania, można na bieżąco monitorować ich postępy. Wyzwanie może opierać się na kilku kategoriach, takich jak: przebyta odległość, prędkość podróży lub czas.

Wyzwania wioślarskie

Wioślarstwo, podobnie jak zajęcia rowerowe, może być idealnym nośnikiem różnorodnych wyzwań dla klubowiczów. Maszyny z odpowiednim oprogramowaniem lub klubowicze przesyłający zdjęcia ze swoimi wynikami mogą czuć się zmotywowani do rywalizacji.

Spalanie kalorii

Dzięki tego typu wyzwaniom istnieje możliwość, aby dać klubowiczom więcej swobody. Podczas takiego wyzwania członkowie mogą skupić się na zajęciach, które najbardziej lubią, które wykonują regularnie. Istnieje mnóstwo aplikacji, które liczą spalane przez nas kalorie podczas wykonywania określonych ćwiczeń, co daje możliwość wyznaczania zadań i wyzwań podczas trwania challengu. Uczestnicy mogą biegać, pływać, skakać, wiosłować lub robić wszystko, co chcą, o ile ich wyniki są rejestrowane.

Całkowity spadek wagi

Ludzie lubią widzieć efekty ich działań i działań u innych. Wyzwanie tego typu jest dość łatwe do monitorowania, ponieważ każdy może przedstawić dowód swojej wagi na początku wyzwania, a następnie zważyć się na końcu.

Zdrowe odżywianie

To wyzwanie wymaga, na pewno, odrobiny wiedzy kulinarnej. Klub może stworzyć serię zdrowych posiłków dla członków swojej siłowni, aby samodzielnie gotować i jeść, a osoba, która wyprodukuje najwięcej z wymienionych przepisów, jest zwycięzcą! Połowa sukcesu zdrowego stylu życia to zdrowe odżywianie. Uczestnicy wyzwania mogą robić zdjęcia receptur, które wykorzystali i przesyłać je do weryfikacji, podobnie jak w przypadku innych wyzwań.

Najczęstsze wizyty w klubie

Jest to idealne wyzwanie, które może podnieść ilość odwiedzin w klubie. Wystarczy zarejestrować wizytę każdego członka w ciągu miesiąca i nagrodzić tych, którzy odwiedzili klub najwięcej.

Niezależnie od tego, jakie wyzwanie zostanie wdrożone w klubie, zawsze powinno wiązać się z nagradzaniem przynajmniej zwycięzców, jeśli nie całej grupy członków, tylko za udział. Można ich doceniać rozdając zniżki na karnety, darmowe lub bezpłatne treningi osobiste w celu ukończenia wyzwania. Przedstawione wyzwania są dla członków siłowni są po to, aby upewnić się, że są zaangażowani i osiągają swoje cele i założenia treningowe. Jest to ogólny sukces!

 

Polecamy również:

Kontrowersyjna kampania Xtreme Fitness Gyms – Turbo Pupa podbija Polskę