Świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa z roku na rok wzrasta. Coraz chętniej korzystamy z eko produktów i eko rozwiązań, wprowadzamy je w nasze codzienne życie. Jego nieodłącznym elementem w przypadku dużej rzeszy osób aktywnych sportowo są treningi fitness. Jak zatem możemy połączyć dbanie o nasze zdrowie i ciało z troską o środowisko?

Sieć klubów CityFit co rusz organizuje różne akcje, dzięki którym klubowicze mogą również przyczynić się do dbania o środowisko. Tym razem zorganizowali zbiórkę zużytych baterii.

– Akcja ta jest jedną z eko-inicjatyw, które organizujemy w naszych klubach. Wierzymy, że nawet małe gesty mogą przyczynić się do poprawy jakości życia na Ziemi. Dlatego staramy się projektować nasz biznes odpowiedzialnie i wdrażać rozwiązania przyjazne środowisku. W klubach CityFit znajdują się źródełka z bezpłatną wodą filtrowaną, dzięki czemu klubowicze nie muszą na każdy trening kupować wody w plastikowych butelkach. Na potrzeby komunikacji w klubach obliczyliśmy, że to pomaga zmniejszyć ich zużycie nawet o 6 milionów rocznie. Instalujemy systemy i rozwiązania pomagające oszczędzać wodę – w skali 23 klubów są to nawet 202 miliony litrów rocznie. Unikamy również udostępniania w przestrzeni klubów ręczników papierowych. Ta decyzja wzbudzała pewne kontrowersje, ale klubowiczów przekonał argument, że dzięki temu wycinki unika ponad 10 tysięcy drzew, czyli ok. 26 ha lasu rocznie. A o czystość sprzętu na bieżąco dba nasz serwis sprzątający. – mówi Karolina Bałaban, Communications Manager CityFit.

Polecamy także:

Inwestycja w Wiśle – już wkrótce na nowo zostanie otwarty park kąpielowy