źródło: https://www.ausleisure.com.au/

PerfectGym Solutions ogłosił, że podjął integrację z popularną aplikacją wellness & lifestyle ClassPass. Ta prosta w użyciu zarówno dla konsumentów, jak i klientów platforma daje osobom niebędącym klubowiczami, uczestnictwo w zajęciach bez zobowiązywania się do członkostwa.

Laura DiBiase, specjalista ds. Marketingu Perfect Gym Solutions, wyjaśnia, iż “branża fitness niezaprzeczalnie doświadcza zmian, ukierunkowanych stricte na konsumenta, dlatego też kluby muszą reagować i zaspokajać potrzeby swoich klientów, aby wyróżniać się na tle konkurencji.”

Aplikacja ClassPass umożliwia wybór preferencji konsumenta, zapewniając użytkownikom platformę pozwalającą całkowicie zindywidualizować ich harmonogramy ćwiczeń, poprzez dowolną liczbę różnych zajęć w różnych stylach.

DiBiase jest świadoma tego, że na pierwszy rzut oka siłownie mogą postrzegać ClassPass jako zagrożenie dla ich działalności. Opierają się one przede wszystkim na członkostwie, które stanowi podstawę ich dochodów, a głównym celem biznesowym ClassPass jest uczynienie członkostwa na siłowni nieistotnym. Podkreśla jednak, że w praktyce grupa docelowa i atrakcyjność ClassPass nie zakłócają tradycyjnego biznesu na siłowniach, jak mogłoby się początkowo wydawać. Większość użytkowników aplikacji pasuje do innego profilu klienta niż tradycyjni członkowie siłowni: wolą uczestniczyć w konkretnych zajęciach, zamiast niezależnego czasu na siłowni. Dlatego większość użytkowników ClassPass wybrałaby zajęcia w klubach butikowych bądź zajęcia indywidualne zamiast tradycyjnych członkostw na siłowni.

Ponadto, wiele osób korzysta z aplikacji ClassPass za pomocą ustawień lokalizacji, co pokazuje jak istotne dla nich jest miejsce ulokowania siłowni, klubu fitness. Aplikacja zatem może być również pomocna dla osób planujących otwarcie klubu, gdyż jest podpowiedzią dotyczącą odnalezienia odpowiedniej lokalizacji.

Aplikacja korzysta z dokładnej lokalizacji osoby, aby połączyć ją bezpośrednio z lokalnymi zajęciami fitness, oferowanymi przez partnerskie siłownie, skutecznie zapewniając konsumentowi opcje ćwiczeń i elastyczność wyboru. Korzystający może dokonać rezerwacji na interesujące go zajęcia, w dogodniej dla niego lokalizacji. Dla siłowni jest to również możliwość wypromowania swoich zajęć i przyciągnięcia potencjalnych klubowiczów.

Polecamy także:

Stale zauważalna jest tendencja wzrostowa inwestycji w branży fitness