artykuł sponsorowany

Koronawirus stał się w ostatnim czasie niezwykle „popularnym” wirusem, o którym słyszymy średnio kilkanaście razy na dobę. Zapotrzebowanie na preparaty czyszczące i dezynfekujące drastycznie wzrosło. Dezynfekcja miejsc, w których przebywa sporo osób, jak np. kluby fitness i siłownie wymaga jeszcze więcej uwagi. Jednak nie wszystkie środki ogólnodostępne, są w stanie skutecznie zniszczyć koronawirusa. 

W ostatnim czasie, dochodziły informacje o kłopotach w zaopatrzeniu w środki do profesjonalnej dezynfekcji powierzchni. Pojawiały się nawet przypuszczenia, iż będzie konieczność pilnego importu tego rodzaju produktów. Okazuje się, że nic bardziej mylnego, bowiem na rodzimym rynku pojawiły się preparaty, które można polecić zarówno do użytku w domu, jak również do zaopatrzenia w nie siłownie i kluby fitness.

W każdym klubie fitness można wskazać obszary, które wymagają codziennego sprzątania, mycia, dezynfekowania a nawet sterylizacji. Są to:

  • szatnie
  • urządzenia, na których ćwiczą klienci (ekrany i poręcze bieżni, rowerki treningowe, atlasy, sztangi itp.)
  • przyrządy do ćwiczeń (hantle, ciężarki, skakanki, piłki i wszelkie inne przedmioty, z którymi klienci mają kontakt),
  • drzwi i klamki
  • blaty
  • czytniki kart
  • włączniki świateł
  • sale treningowe
  • toalety
  • podłogi

Ministerstwo apeluje do wszystkich o zachowanie wszelkich zasad higieny. Zapewnia, że częste i dokładne mycie rąk w dużym stopniu pozwala uchronić się przed koronawirusem. Również dokładna dezynfekcja jest na ten moment jedyną walką z rozprzestrzenianiem się tego niewidzialnego wroga. Wszelkie instytucje użytku publicznego powinny zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty dezynfekujące, które gwarantują skuteczność wirusobójczą.

Odpowiedzialność spoczywa na każdym z nas, dlatego też powinniśmy do sprawy podejść w sposób wyjątkowy. Nie można panikować, ale nie wolno też lekceważyć problemu. Dlatego też chcąc uchronić się przed koronawirusem, musimy świadomie dbać o higienę osobistą oraz odpowiednie czyszczenie i dezynfekcję powierzchni, z którymi mamy kontakt.

Jednym z najnowszych profesjonalnych produktów jest Clinex DEZOFast, który zwalcza wirusy z rodziny koronawirusów.

Preparat jest wysokowydajnym środkiem dezynfekującym o właściwościach bakteriobójczych. Działa przeciwko bakteriom, drożdżom, grzybom, wirusom, w tym z rodziny koronawirusów. Nie zawiera alkoholu, dzięki czemu jest o wiele bardziej bezpieczny dla powierzchni, które muszą zachować blask i wygląd na lata. Co istotne również dla klientów np. klubów fitness, mających bezpośredni kontakt z maszyną – preparat nie posiada nieprzyjemnego zapachu.

Wyrób Clinex DEZOFast występuje w postaci płynu w jednolitrowych butelkach ze spryskiwaczem oraz koncentratu w jedno – i pięciolitrowych opakowaniach.

Produkt posiada STAŁE Pozwolenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych nr 8010/20. Przed dokonaniem takiej rejestracji, produkty z grupy DEZOFast były poddane 2 letnim badaniom, które wykazały, że właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze są najszersze spośród wszystkich produktów na rynku.

Poniżej prezentujemy wypowiedź eksperta, który tłumaczy, dlaczego warto używać środków do dezynfekcji na bazie chlorku didecylodimetyloamonu – Clinex DEZOfast:

Aby móc przeprowadzić dezynfekcję wysokiego poziomu, należy zastosować odpowiedni środek dezynfekujący w określonym czasie kontaktu. Wówczas możliwa jest eliminacja odpowiednich gatunków sporów. Preparat DEZOFast z uwagi na swoją wysoką skuteczność i szerokie spektrum działania doskonale się do tego nadaje. Należy jednak pamiętać, że podstawowym elementem dezynfekcji wysokiego poziomu, jest uprzednie oczyszczenie powierzchni z wszelkich zabrudzeń.

Clinex Dezynfekcja – oferta– do pobrania

Więcej informacji na stronie : www.clinex.com.pl

Polecamy także:

Innowacyjne rozwiązanie umożliwiające sprawne otwarcie klubów po pandemii