źródło: materiały prasowe

Popularna sieć restauracji fast food od kilku lat organizuje zabawę Monopoly opartą na słynnej grze planszowej. Zasada jest prosta, aby zebrać elementy gry i mieć szansę na nagrody należy jeść w sieci wyznaczone produkty. Nagrody są podzielone na natychmiastowe oraz dużo bardziej wartościowe wymagające zebrania określonych kawałków gry. To co część środowiska zaszokowało, to nawiązanie partnerstwa przez McDonald’s z platformą zrzeszającą kluby fitness.

Klienci McDonald’s w Wielkiej Brytanii będą mogli wygrać dzięki temu nawet roczny karnet do wybranej siłowni Hussle. Po raz pierwszy oferta siłowni została uwzględniona w konkursie, w którym co roku gra ponad siedem milionów osób.

Umowa da klientom McDonald’s szansę na uzyskanie dostępu do dowolnego z ponad 2000 partnerskich klubów fitness platformy Hussle w Wielkiej Brytanii. Zwycięzcy otrzymają kod do wejścia na stronę Hussle, gdzie będą mogli wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie klub.

Cztery nagrody Hussle to:

Milion szans na 50 procent zniżki całodniowego karnetu na siłownię w sieci Hussle
Milion szans na darmowy karnet plus dostęp przez siedem dni do zajęć online
Osiem szans na trzy miesiące gratis w wybranym klubie w sieci Hussle
Pięć szans na roczny karnet w wybranym klubie w sieci Hussle

Operator przyznał, że decyzję podjęto świadomie, biorąc pod uwagę możliwe negatywne reakcje ze strony klientów. Jednak zwyciężyła chęć dotarcia z ofertą do osób, które z reguły nie korzystają z ich usług.

„Stare powiedzenie jest tak prawdziwe… jeśli nadal będziemy robić te same rzeczy, reklamując fitness tym samym ludziom, zawsze przeciągniemy tych samych ludzi przez nasze drzwi” – ​​powiedział w mediach Jamie Owens, dyrektor ds. Partnerstwa fitness w Hussle.  „Jeśli siłownie mają być popularne, musimy współpracować z głównymi markami. Ta kampania jest niezbadanym obszarem, ale jest także ekscytującą okazją do bezpośredniego dotarcia do nowych klientów. To partnerstwo prezentuje fitness przed siedmioma milionami ludzi, z którymi w przeciwnym razie niekoniecznie moglibyśmy rozmawiać”.

„Jest to bezprecedensowa ekspozycja dla naszej branży – współpraca z tak kolosalną marką komercyjną będzie oznaczać, że każdy klub na platformie Hussle będzie prezentowany jednej trzeciej populacji Wielkiej Brytanii (ponad 3,5 miliona klientów każdego dnia) w ciągu sześciu tygodni promocji Monopoly na McDonald’s przebywa w restauracjach” – powiedział Owens. „Dzięki naszej nowej usłudze konwersji członkostwa, która aktywnie zachęca klientów do dołączania do odwiedzanych klubów, otwieramy zupełnie nowy kanał dla członków społeczności w niezwykle trudnej grupie wiekowej, ponieważ publiczność Monopoly to głównie osoby w wieku 16-24 lata”.

Hussle ma nadzieję, że dzięki partnerstwu do jego platformy dołączy więcej siłowni, a rezultatem będzie jeszcze silniejsza marka.

„Po pandemii, kiedy kraj bardziej niż kiedykolwiek koncentruje się na zdrowiu, teraz jest idealny czas, aby stanąć przed 85 procentami populacji, która nigdy nie korzysta z naszych obiektów” – powiedział Owens. „Nie mogę wymyślić lepszego sposobu niż współpraca z Monopoly w McDonald’s, prawdopodobnie największej brytyjskiej platformie angażującej marki. Cieszymy się, że możemy przenieść branżę fitness na ten etap”.

Pozostałe nagrody dostępne dla graczy Monopoly w McDonald’s, to darmowa gra w menu McDonald’s, wybrane pozycje z karty oraz większe nagrody, takie jak 100 000 funtów, Mini Coopers, PS4 Pro, telefony komórkowe oraz nowa Złota Karta McDonald’s VIP Gold, która umożliwia odbiorcom bezpłatny średni posiłek co tydzień przez 12 miesięcy.