photo: mat. prasowe

FIBO 2018

Co nowego na targach FIBO 2018?

Już niebawem w Kolonii odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w branży. Na Odwiedzających czeka szereg niesamowitych atrakcji oraz porządna dawka wiedzy i motywacji. Specjalnie przygotowane miejsca do ćwiczeń, premiery oraz nowe sposoby motywowania Klubowiczów… Niewątpliwie wartościowym kierunkowskazem dla branży będą inwestycję, które warto wprowadzić. Uwaga Odwiedzających zostanie skupiona nie tylko na nowościach, ale ocenie poddane zostaną również trendy istniejące na rynku od wielu lat. Odwiedzający otrzymają odpowiedź na pytanie dotyczące sukcesu wielu inwestycji. Co więcej… dowiemy się o zaletach digitalizacji oraz poszerzymy wiedzę dotyczącą koncepcji butikowych. Na wiele pytań odpowiedzi udzielą wystawcy FIBO 2018.

Fitness coraz bardziej cyfrowy

Wielu ekspertów podkreśla, iż branża fitness jest na granicy “wstrząsu” cyfrowego. Dla operatorów klubów fitness oznacza to przede wszytskim to, że powinni działać już teraz. W konsekwencji włączenie aplikacji w działalność klubu fitness może przynieść wiele korzyści. Cyfrowe rozwiązania docierają do klientów na całym świecie wspierając ich treningi. Wdrażając elementy zabawy buduje się motywacje oraz lojalność wobec klubu. Aplikacje jednocześnie ułatwiają organizację biznesową, dzięki czemu pracownicy spędzają czas na indywidualnej obsłudze klienta.

Douglas Strom, dyrektor sprzedaży w Niemczech, Austrii, Szwajcarii w Life Fitness, czeka na nadchodzące FIBO: Skupiamy się na treningach, w których można wykorzystać najnowsze technologie. Life Fitness zaprezentuje między innymi aktualną wersję Discover SE3 Konsola HD do nowoczesnego treningu wytrzymałościowego. Korzystając z Bluetooth lub NFC, można ją podłączyć do aplikacji LFconnect przez Life Fitness lub inne aplikacje fitness na telefonach komórkowych lub tabletach, po to aby nagrać trening. Za pomocą programu Lifescape z najpiękniejszymi trasami biegowymi oraz RunSocial, który pozwala biegaczom na wspólne wirtualne kursy w czasie rzeczywistym, można zwiększyć motywację Klubowiczów.

Na cyfrowe rozwiązania stawia Johnson Health Tech, który ma na celu stworzyć inteligentny, połączony obszar treningowy pod nazwą “Connected Solutions”. Oprócz zastosowań cardio, goście FIBO mogą spodziewać się premiery nowej konsoli do inteligentnego treningu siłowego. “Connected Solutions” ułatwia kompleksową obsługę klubowiczów przez trenera, który może przypisywać spersonalizowane treningi każdemu członkowi za pomocą aplikacji. Dzięki tak inteligentnemu wsparciu treningowemu klubowicze będą trenować efektywniej i szybciej dostrzegą wyniki.

Natomiast Core Health & Fitness podczas tegorocznej edycji FIBO zaprezentuje swoją technologię OpenHub, czyli otwarty interfejs do wykorzystania technologii w obszarze ćwiczeń. Członkowie mogą pracować aplikacjami, aby pobrać i zapisać wyniki swoich treningów.

Sprzęt, który motywuje

Prezentowane na FIBO urządzenia siłowe i cardio służą do dostarczenia dodatkowej dawki motywacji oraz wspomagają zwiększenie wydajności podczas treningu.  Core Health & Fitness wraz z marką Schwinn zaprezentuje również dwa nowe rowery elektryczne z niezawodnymi odczytami mocy, które ułatwią każdemu Klubowiczowi dostęp do jego osobistych osiągów.  – Jest to czysta motywacja – mówi Martin Hirsch, dyrektor sprzedaży w Niemczech / Austrii.

SportsArt wprowadzi pomiar wydajności na kolejny poziom, dzięki nowej linii ECO-POWR. – Dla nas Ruch to energia – mówi Luca Fini, menedżer ds. Marketingu w SportsArt w regionie EMEA. Około 74 procent energii wytworzonej podczas ćwiczeń jest ponownie wprowadzane do sieci energetycznej. Generowanie energii elektrycznej zamiast liczenia kalorii – ogromny czynnik motywacji. – Członkowie uważają, że są częścią czegoś większego, częścią projektu, który chroni środowisko w imię zrównoważonego rozwoju –  dodaje Fini.

Wysoka intensywność i trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny jest stałym i popularnym elementem oferowanym przez kluby fitness. Na targach będzie można zobaczyć wiele koncepcji butikowych i “siłowni w siłowni”. Firma Johnson Health Tech opracowała na przykład koncepcję treningu funkcjonalnego, która umożliwia wprowadzenie butikowego klimatu do dowolnego klubu fitness. – Jako rozszerzenie naszego treningu MX4 obszar ten obejmuje specjalne elementy światła, dźwięku i produktu – mówi Jürgen Aschauer.

Core Health & Fitness ponownie stawia na trening interwałowy o wysokiej intensywności. – Można prawie poczuć, że członkowie motywują właścicieli studio do powiększania swoich stref HIIT – mówi Martin Hirsch. – Właśnie dlatego trening interwałowy po raz kolejny jest jedną z naszych ” domowych gier ” na tym FIBO.

Utrzymanie członków poprzez rozrywkę

Rozrywka poprzez wykorzystanie najnowszej technologii w sprzęcie, trener działający jak sam artysta, zastosowanie głośnej muzyki podczas treningu i łagodnego oświetlenia – dla wielu ćwiczących są to czynniki motywujące. Kluczowi gracze na rynku podkreślają te poglądy i dostosowują swoją ofertę, aby sprostać zapotrzebowaniu odbiorców. Z pewnością podczas tegorocznej edycji targów zapoznamy się z nowymi propozycjami podążającymi za najnowszymi trendami.

O FIBO

To największe na świecie międzynarodowe targi fitness, wellness i zdrowia. Najważniejsi gracze branży spotykają się na FIBO w Kolonii. To tutaj wyznaczane są międzynarodowe trendy. W 2017 r. w targach FIBO wzięło udział około 1 019 firm z 49 krajów, które spotkały się z ponad 150 000 handlowców i osób prywatnych z całego świata. W 2018 roku FIBO odbędzie się w Centrum Wystawienniczym w Kolonii w dniach 12-15 kwietnia. 11 kwietnia zaś odbędzie się piąte Europejskie Forum Zdrowia i Fitness –  spotkanie około 400 czołowych przedstawicieli europejskiego sektora fitness.

www.fibo.com

źródło: Centrum Prasowe FIBO