artykuł partnerski

Drugi zjazd Akademii Managerów Fitness Dance odbył się w Tarnowie, w głównej siedzibie Xtreme Fitness Gyms, gdzie gościli nas założyciele sieci. Podczas prowadzenia warsztatów Łukasz Dojka, CEO sieci otworzył CRM bez zakrywania wyników finansowych i ilości klientów danej lokalizacji.

“Planując ten projekt, chciałem, by warsztaty nie odbywały się w nudnych salkach konferencyjnych i przy sztampowych prezentacjach z projektora. Chcieliśmy, by studenci poznali prawdziwych właścicieli klubów, ich problemy, wyzwania, z jakimi przyszło im się mierzyć i CO NAJWAŻNIEJSZE, zobaczyli na żywo, czy to, o czym mówią, działa w rzeczywistości” – podkreśla Michał Kosel, założyciel Akademii.

”Nie jest sztuką opowiadać tego, jak idealnie powinno coś pracować, sztuką jest pokazać, że zrobiło się coś samemu i opowiedzieć o błędach i wpadkach, które miało się po drodze” — dodaje.

Drugi zjazd Akademii skupiał się na temacie zarządzania. Marek Prusiński opowiedział o tym, jak zarządzać trenerami, jak budować dla nich ramy do rozwoju, jak podnosić ich zaangażowanie i motywację oraz to, dlaczego najczęściej trenerzy odchodzą do konkurencji i jak temu zaradzić, by nie motywować jedynie finansami.

By pokazać metody pracy z ludźmi w różnych obszarach i wpływ, jaki mają one na skuteczność w budowaniu zespołu, Marek zorganizował w niedzielę, wcześnie rano trening 10X, zobaczcie, co zgotował naszym studentom:

Trening 10X TRAINING – Akademia managerów

Takie weekendy nie zdarzają się często! Solidna dawka wiedzy z wielu dziedzin marketingu, prowadzenia biznesu, finansów, połączona z treningiem 10X Training pod wodzą Marek Prusinski, to idealne połączenie! Nasza nowa strefa skradła serca uczestników treningu, podobnie jak autorskie zajęcia 10X Training! Nasi liderzy – Łukasz Dojka,Lukasz Nowakowski i Marek Prusinski połączyli siły z Fundacja Zarabiaj na Pasji, aby przeprowadzić niesamowite, dwudniowe szkolenie. Akademia Managerów – była moc!

Opublikowany przez Xtreme Fitness Gyms Franchise Poniedziałek, 10 lutego 2020

Kolejny temat, który omówił to popularną w ostatnim czasie kwestie projektowania stref treningowych, by maksymalnie zwiększyć atrakcyjność przestrzeni swojego klubu i zminimalizować koszty jej funkcjonowania. Wieczorem Marek spotkał się ze studentami i podzielił się swoimi spostrzeżeniami z pracy za granicą. Mówił o minusach pracy na obczyźnie, o podróżach, wyzwaniach, ale też o filozofii i tym jak znaleźć równowagę w codziennym pędzie.

“Łukasz Nowakowski CFO Xtreme Fitness postanowił wyjść ze schematu „wykładowego” i już na początku zajęć zaznaczył, że w Polsce brakuje praktycznych studiów biznesowych, które pokazują fakty i dane, a nie teorie książkowe. Zaczął wstępem o brakach edukacji finansowej, a potem otworzył komputer, podłączył projektor i pracował z nami na aktualnym Excelu Xtreme, bez problemu pokazując wyniki finansowe, wzloty, upadki oraz założenia budżetowe w oparciu o dane z przeszłości. Dzięki temu studenci nie mają idealnego obrazu tworzenia budżetu, a wiedzą jak realnie wygląda prowadzenie budżetu zarówno w skali mikro (jeden klub), jak i makro (32 kluby). Mało kto ma odwagę, by być tak transparentnym i jednocześnie chcieć dzielić się wiedzą, z tymi, którzy dopiero zaczynają” – dodaje Kosel.

Łukasz Dojka CEO Xtreme pokazał, jak działa każdy dział w firmie, wyjaśnił, jaką zastosowali strukturę zarządzania ludźmi, tworzenia procedur oraz dlaczego nie mają w ogóle działu sprzedaży. Pokazał jakie błędy popełnia większość i jak sami doszli do rozwiązań, które niemal od razu usprawniły ich biznes.

”Byłem sceptyczny przed przyjazdem, czy nie zobaczymy kolejnego show w wykonaniu właściciela klubu, który mówi tylko o sukcesach. Łatwo jest pozbierać fakty, które są dla nas korzystne i tylko o nich mówić. Łukasz udowodnił, że słowo „transparentność” to nie wyświechtany slogan na ścianie, a coś, co mają już we krwi” – puentuje Kosel.

Wiedza to sukces!Wczoraj odbył się kolejny zjazd Akademi Managerów Fitness i Dance!Dwu dniowe prelekcje na których…

Opublikowany przez Łukasza Dojkę Sobota, 8 lutego 2020

”Niesamowite jest to, że właścicielowi tak potężnie rozwijającej się sieci franczyzowej chciało się poświęcić weekend na szkolenie takich „płotek” jak my właścicieli małych klubów fitness. Łukasz Dojka pokazał klasę” – komentuje Karina Budzynowska, właścicielka dwóch klubów i studentka Akademii.

“Łukasz w mojej ocenie zrobił coś, na co niewielu starcza odwagi. Wszedł do sali, otworzył CRM połączonych 32 obiektów i na liczbach pokazał, jak działa ich system sprzedaży, jakie mają wyniki na aktualny miesiąc oraz jakie obrali targety. Na żywym organizmie przeanalizował wcześniejsze miesiące, by pokazać, jak projektować taki plan — kiedy on wychodzi, a kiedy jest „przestrzelony”. Trzeba być naprawdę pewnym swojego biznesu, by odwalić coś takiego na żywo” – komentuje dalej Michał Kosel.

Michał Kosel prowadził swój blok warsztatowy, gdzie pokazał, że budowanie procedur może być proste i powinno się zacząć nawet przy posiadaniu jednego lub dwóch pracowników. Na bazie własnych spółek i organizacji pokazał, jak procedury rozwiązują 90% problemów z komunikacją, a następnie zdradził studentom, jak odbywa się rekrutacja do jego firm, w której w ogóle nie prosi się o CV. ” To już od wielu lat odeszło do lamusa, jeśli chcemy zatrudniać zaangażowanych i głodnych działania, młodych ludzi, to musimy zmienić sposób myślenia i wiedzieć jak oni działają — bez tego, nie ma się co dziwić, że nie mamy ludzi do pracy”.

„Dostaliśmy narzędzia, na których pracują najwięksi gracze na rynku, bez których NIE ma możliwości skalowania biznesu!” – podsumowuje cały weekend Joanna Sterczyńska, właścicielka siłowni i studentka Akademii.

Michał podzielił się również schematami zarządzania młodym pokoleniem, które stosują w swoich organizacjach, dzięki czemu od lat nie mają problemu z zatrudnieniem, pracą zdalną i zaangażowaniem Milenialsów w życie firmy.

Studenci poczuli, że narzędzia, które otrzymali, nie są wzięte z pięknych wykresów, a z wieloletniej pracy na żywym organizmie:

”Wróciłam do domu z bałaganem w głowie, po przespaniu się z tym, z czym się zmierzyłam, zobaczyłam, jak mało jeszcze potrafię, jednocześnie dostałam kopa do działania! Łukasz i całe Xtreme fitness to wzór do naśladowania” – dodaje Patrycja Lasota, właścicielka studia treningowego, studentka Akademii.

Mateusz Kawalec, właściciel Sliver Gym mówi otwarcie: „Drugi zjazd wywrócił moje podejście do biznesu o 180 stopni. Ważne okazały się rzeczy, na które nie zwracałem uwagi tj. wartości firmy, cele i wizja. Ogromna wiedza i energia, którą przekazali prelegenci, na długo zostanie w pamięci!”.

“Wielu studentów śledzi naszych wykładowców w social mediach, wiemy jednak, że wiele rzeczy pokazywanych na Instagramie to tylko „ładne obrazki”, tutaj mogą zderzyć się z prawdziwym wizerunkiem prowadzących, zobaczyć jak zachowują się na co dzień i zweryfikować czy to, co mówią, faktycznie robią w swoich firmach” — dodaje Adrianna Król, Dyrektor Operacyjny projektów w Fundacji Zarabiaj Na Pasji.

“Ten zjazd wywrócił mój świat do góry nogami! Miałem okazję poznać osobę, którą uważam za mentora, zamarzyło mi się mieć swój klub fitness… i wiecie co? Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia! Do dzieła!” – pisał na facebooku Arek Kowalski, który rozwija się jako trener w UK i chce wrócić do Polski, by w końcu razem z rodziną osiedlić się tutaj na stałe. ”Akademia daje mi możliwość przygotowania się to skutecznego prowadzenia biznesu w kraju — tej szansy nie zmarnuje” – dodaje w luźnych rozmowach.

Kolejną edycję Akademii rusza już w październiku, informacji szukaj na: www.MBA.ZarabiajNaPasji.com

Kolejny zjazd odbędzie się w Warszawie. Przed studentami spotkania w Holmes Place w hotelu Marriott, w nowej placówce Zdrofit Varso oraz odwiedziny przedsiębiorców na uczelni biznesowej Asbiro.

Polecamy także:

“Nie chce słuchać jak inni BY to zrobili” – Akademia Managerów wywraca postrzeganie branży fitness