Ostatnio publikowany na Portalu artykuł na temat konceptu klubu w klubie wywołał duże zainteresowanie. Przyjrzeliśmy się konceptowi energie fitness, zbadaliśmy nowe kluby powstające poza granicami naszego kraju. Elementów, które wyróżniają energie fitness na rynku polskim jest znacznie więcej. Postanowiliśmy porozmawiać na ten temat z Dorotą Walerczuk, odpowiedzialną za implementacje konceptu w Polsce.
Pani Doroto, wzbudziliście duże zainteresowanie publikacją na temat innowacji jaką jest klub w  klubie. Czy możesz przybliżyć na czym to polega?

Czy w Polsce też będzie dostępne takie rozwiązanie?

 

Oczywiście , staramy się aby każdy nowo otwarty klub Miał THE YARD- to jest nasza wizytówka. The YARD to strefa butikowa w pełnowymiarowym Klubie fitness. YARD Club Edition, jest charakterystyczną koncepcją treningową, obejmującą worki treningowe, TRX, piłki , ławki i wiele innych w specjalnej przestrzeni treningowej. Zaprojektowany jest ze ścianami w stylu cegły i podłogami astro, zachęca członków do wypróbowania intensywnego treningu z monitorami tętna MYZONE , w celu śledzenia jego wydajności.

Gdzie planujecie otworzyć pierwszy klub?

Wnikliwie badamy rynek. Bierzemy pod uwagę wiele lokalizacji, ponieważ zainteresowanie naszym konceptem stale rośnie. Prawdopodobnie pierwszy klub zostanie otwarty w Warszawie. Już wkrótce będziemy przekazywać więcej informacji na ten temat.

Co z potencjalnymi franczyzobiorcami, którzy chcieliby zobaczyć jak wyglądają kluby energie fitness na własne oczy?
Serdecznie zapraszamy do Dublina. Mamy tam kilkadziesiąt klubów i otwierają się kolejne, więc istnieje szansa aby zobaczyć jak powstaje takie miejsce od podszewki. (przykładowo, przesyłam link do klubu , który  niedługo się otworzy w Galway) Osoby zainteresowane taką podróżą , zapraszam do kontaktu, pomogę wszystko zaplanować.

Kiedy planujecie kolejne spotkanie dla franczyzobiorców? ​

 

Kolejne spotkanie planowane jest w styczniu. Będziemy informować wszystkich zainteresowanych na bieżąco.

W Polsce bardzo popularne są karty sportowe, czy w energie fitness również klubowicze będą mogli korzystać?​

 

Nie zamykamy się na karty sportowe ani na nic czego nie mamy w UK czy w Irlandii. Staramy się być elastyczni tak aby każdy był zadowolony.  To duży plus energie fitness, bo pomimo tego, że koncept jest zagraniczny, wszystkie działania dostosowujemy do potrzeb rynku polskiego. Opieramy się na sprawdzonym now-know, który się sprawdza.

Słyszałam, że bardzo mocno stawiacie na społeczność. W jaki sposób zamierzacie ją budować?

​Kluby same w sobie nie są duże, co pozwala nam utrzymać domową atmosferę. Istotną rolę odgrywa zespół w nim pracujący, dlatego stawiamy również na szkolenia. Będą też różne grupowe eventy. Więcej nie zdradzę, bo jak w końcu “wylądujemy” nie trzeba będzie mówić , będzie wielkie WOOOW. Jako ciekawostkę powiem, że jeden z naszych pakietów ma nazwę WOW a co za tym się kryje, wszyscy dowiemy się już wkrótce.

Czy energie fitness to kluby inne niż wszystkie? Na czym polega ich wyjątkowość. Dlaczego Ty zaufałaś tej marce?
Jak każdy klub fitness będziemy mieli sprzęt, strefy treningowe , zajęcia grupowe, ale to ​nasze hasło  : Where You Belong sprawia, że miejsce staje się magiczne, stanowi odskocznie od dnia codziennego. W energie fitness każdy znajdzie coś dla siebie, gdzie poczuje się dobrze i pozna nowych, serdecznych ludzi. W naszych klubach nawiązują się piękne przyjaźnie, a od samego wejścia czuć dobrą atmosferę. Dajemy klubowiczom przestrzeń, gdzie ludzie osiągają swoje zamierzone cele i codziennie tam wracają po więcej emocji. Ja zaufałam tej marce 8 lat temu! Dzięki energie fitness jestem teraz tu gdzie jestem. Osiem lat temu weszłam na jedną z ich siłowni jako nowy członek i już zostałam na dobre. W tym momencie odpowiadam za wprowadzenie konceptu do Polski, bo jestem przekonana, że polski rynek tego potrzebuje. Aktualnie wszyscy walczą ceną, a kluby praktycznie nie wyróżniają się w swojej ofercie. My zaprezentujemy coś innowacyjnego. Jestem przekonana o sukcesie energie fitness. Już nie mogę się doczekać kiedy zaprezentujemy pierwszy z naszych klubów.
Polecamy także:

Pierwsza pomoc w obiektach sportowo-rekreacyjnych – wywiad