photo: beugdesign / Fotolia

Core Health & Fitness rozpoczyna bezpośrednią sprzedaż w Polsce

Core Health and Fitness z siedzibą w Poznaniu

 

Pod koniec czerwca br. informowaliśmy na Twiterze, że firma Star Fitness S.A. zaprzestała bezpośredniej dystrybucji sprzętu firmy Core Health & Fitness (CHF), producenta sprzętu, który był podstawowym towarem sprzedawanym przez Star Fitness S.A. Powodem zakończenia dystrybucji były w szczególności zmiany w trendach na rynku fitness, zgodnie z którymi kluby lub sieci fitness, do których dotychczas dystrybuował sprzęt Star Fitness, wymagały dostarczenia sprzętu wraz z zapewnieniem finansowania. Nie leżało to w możliwościach Star Fitness S.A. W związku z tym Core Health & Fitness zadecydował o bezpośrednim wejściu na polski rynek. Dyrektorem sprzedaży w polskim oddziale Core Health & Fitness został Maciej  Dufrat.

Core Health & Fitness podjął decyzję dotyczącą uruchomienia biura bezpośredniej sprzedaży na terenie Polski, tym samym rozpoczynając sprzedaż asortymentu marek Star Trac®, StairMaster®, Nautilus® i Schwinn® oraz usług dodatkowych do wszystkich zainteresowanych klientów. Polski oddział Core Health & Fitness zlokalizowany jest przy placu  Andersa 7 w Poznaniu. Uwagę Core Health and Fitness zwrócił prężnie rozwijający się polski rynek branży fitness. Producent wierzy, że obecny kierunek bezpośredniego przedstawicielstwa w Polsce przyniesie wiele nowych wyzwań i wartościowych projektów.

Na czele polskiej polskiego oddziału stanął Maciej Dufrat, który rozpoczął swoją karierę w branży fitness 13 lat temu w firmie Nautilus Polska Sp. z o.o., prowadzącej kluby fitness w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim  Początkowo pracował jako instruktor zająć grupowych i trener personalny, jednak na przestrzeni lat pracy awansował do roli menadżera klubu. W ostatnich latach Maciej pracował dla wyłącznego dystrybutora marki Star Trac® i Spinning® w Polsce. Ponad 9 lat zdobywał szlify w sprzedaży, negocjacjach, zarządzaniu zespołem. Maciej był również uczestnikiem wielu kursów w tym Sales Manager Program organizowanym przez Harvard Business Review oraz konferencji i targów branżowych takich jak IHRSA i IHRSA Europe.