źródło: Sport England

Sport England (instytucja publiczna, której misją jest umożliwienie każdemu w Anglii udziału w sporcie lub aktywności fizycznej, bez względu na wiek, pochodzenie czy umiejętności) wydał 1,5 miliona funtów na uruchomienie własnej platformy fitness na żądanie, z nadzieją na zainspirowanie nastoletnich dziewcząt do aktywności poprzez cyfrowe lekcje wychowania fizycznego (WF).

Sprzedawana jako „biblioteka w stylu Netflixa” zawierająca niekonkurencyjne i nietradycyjne zajęcia, nowa usługa Studio You została zaprojektowana, aby zapewnić dziewczętom w wieku 13-16 lat bardziej pozytywne doświadczenia wynikające z WF.

Studio You powstało w porozumieniu z nastolatkami i nauczycielkami wychowania fizycznego i jest kontynuacją kampanii „This Girl Can” organizacji sportowej. Platforma, na której znajduje się ponad 100 treningów, została opracowana przez Hopscotch Consulting.

Platforma, wspierana przez Stowarzyszenie Wychowania Fizycznego, będzie bezpłatna i umożliwi nauczycielom WF prowadzenie zajęć takich jak joga, boks, pilates i taniec, które okazały się popularniejsze wśród nastoletnich dziewcząt niż tradycyjne zajęcia wf.

Kate Dale, która kierowała projektem dla Sport England, powiedziała: „Wiele dziewcząt dorasta w negatywnym stosunku do ćwiczeń. Studio You to zasób, którego potrzebujemy, aby pomóc im się przekonać do aktywności. Dla części dziewcząt wf w szkole jest jedyną szansą na ruch – dlatego ważne jest, aby lekcje były zabawne i odpowiednie dla ich doświadczenia.

„Wiemy, że nauczyciele WF chcą, aby wszyscy ich uczniowie lubili WF, ale presja życia szkolnego i bycie nastolatkiem sprawia, że ​​jest to trudne. „Studio You jest tutaj, aby pomóc nauczycielom sprawić, by dziewczęta czerpały radość z ćwiczeń, zniwelować różnice w aktywności płciowej i pomóc dziewczętom w budowaniu zdrowych nawyków na całe życie”.

Studio You śledzi badania Sport England, które wykazały, że ponad połowa (57 procent) dziewcząt w wieku 13-16 lat nie spełnia wytycznych dotyczących aktywności fizycznej.

Spośród osób uznanych za nieaktywnych 52,9 procent wskazało na brak pewności siebie, a 57,2 procent stwierdziło, że samoświadomość stanowi dla nich przeszkodę w aktywizacji.

Studio You zostało zaprojektowane, aby przełamać te bariery, za pomocą zajęć pozakonkursowych i z udziałem instruktorów wszystkich rozmiarów i kształtów.