artykuł partnerski

Najprężniej rozwijająca się sieć klubów fitness 6 czerwca otwarła wszystkie swoje kluby własne i franczyzowe. Powrót do gry okazał się dla nich szczęśliwy – przemawiają za tym liczby, także te związane ze sprzedażą członkostw.

W ciągu kilku tygodni przenieśli biznes do sieci

Gdy w marcu pojawiła się informacja o zamknięciu klubów fitness, w głowach zarządu Xtreme Fitness Gyms zrodził się skrupulatny plan działania na najbliższe dni, tygodnie miesiące i… lata.

Stworzyli potężną platformę fitness, udoskonalili aplikację mobilną na potrzeby domowych treningów, uruchomili darmowy cykl szkoleniowy dla użytkowników i pasjonatów branży fitness oraz wyszli z inicjatywą wsparcia lokalnych przedsiębiorców, wsparli działaniami formalno-prawnymi swoich franczyzobiorców.

Co stało się po odmrożeniu gospodarki?

– Przygotowane przez nas różnego typu prognozy wskazywały na to, że frekwencja w klubach po prawie kilkumiesięcznej przerwie będzie na poziomie 60-ciu %. Na ten moment jest to 72% naszych obecnych klubowiczów, którzy wrócili do treningów w ciągu pierwszych sześciu dni od otwarcia. Jest to zadowalający wynik – mówi Łukasz Nowakowski, CFO Xtreme Fitness Gyms.

Udało nam się również dowiedzieć na jakim poziomie jest sprzedaż nowych członkostw.

– Sprzedaż członkostw w czerwcu jest porównywalna do stycznia – najlepszego miesiąca w roku. Nie spodziewaliśmy się, że będzie, aż tak wysoka. Porównaliśmy również czerwiec 2019 do czerwca 2020, gdzie obserwujemy wzrost sprzedaży nowych członkostw o ponad 60%. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Niesamowicie cieszy nas fakt, że ludzie chcą trenować i dbać o własne zdrowie poprzez uczęszczanie do naszych klubów – dodaje Łukasz Nowakowski.

Ze statystyk wynika zatem, że ok. 83% klubowiczów Xtreme Fitness Gyms regularnie trenuje. Są to zarówno treningi online jak offline, co świadczy o coraz większej świadomości Polaków w kontekście dbania o własne zdrowie, samopoczucie, sylwetkę oraz tak ważną teraz odporność organizmu.
Gratulujemy wyników i cenimy transparentność, która otwiera oczy wielu bardziej i mniej doświadczonym przedsiębiorcom.

Dowiedz się więcej na temat modelu franczyzowego Xtreme Fitness Gyms:

Najbliższa całkowicie bezpłatna prezentacja franczyzowa odbędzie się 19 czerwca (piątek) o godz. 11:00 w Tarnowie.

www.xtremefitness-franchise.pl/franczyza/prezentacja/

Polecamy także:

Branża Cateringu Dietetycznego ma swoje stowarzyszenie!