Prowadzenie klubu fitness robi się coraz bardziej popularne. Wiele osób patrząc na potencjał rynkowy marzy o prowadzeniu własnej siłowni jednak nie ma odpowiedniego doświadczenia lub pomysłu. Takim osobom polecana jest inwestycja w model franczyzowy. W grudniu dynamicznie rozwijająca się sieć klubów fitness otworzyła kolejny klub w Tarnowskich Górach. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z właścicielem klubu

Otwarcie klubu w Tarnowskich Górach było ważnym wydarzeniem. Proszę powiedzieć co zmotywowało Pana do otwarcia klubu fitness?

To bardzo dobry pomysł na prowadzenie biznesu.

Obecnie nastała moda na aktywny tryb życia. Coraz więcej Polaków bierze udział w płatnych zajęciach w klubach fitness. W dzisiejszych czasach kluby tego rodzaju to właściwie obowiązkowe miejsce w każdym większym mieście. Nie wszyscy są fanami roweru, biegania czy basenu – wybierają właśnie takie miejsca. Ruch to zdrowie – to powiedzenie jest ciągle aktualne i to od wielu lat. Sport przede wszystkim poprawia kondycję, dodaje energię, a co za tym idzie znacznie poprawia nasze samopoczucie. Na siłownię zapisują się nie tylko ci, którzy chcą zrzucić parę kilogramów, ale też i ci, dla których ruch stał się nieodłącznym elementem rozkładu dnia.

Na Śląsku jest wiele klubów fitness, jednak wydaje się, że w dalszym ciągu takich miejsc jest wciąż za mało.

Ze względu na to, iż do tej pory nie mieliśmy do czynienia z prowadzeniem tego typu biznesu, zdecydowaliśmy się na otwarcie klubu na zasadach franchisingu

Jak wyglądał cały proces przygotowania do otwarcia? Na jakie wsparcie ze strony Xtreme Fitness mógł Pan liczyć?

Cały proces przygotowania do otwarcia klubu był dosyć długi i bardzo wyczerpujący.

W związku z tym, iż do tej pory zajmowaliśmy się zupełnie inną branżą musieliśmy przejść przez wiele godzin szkoleń, które w znacznym stopniu pomogły nam dokładnie poznać specyfikę oraz sposób prowadzenia klubu fitness. Zatrudniliśmy bardzo dobrze przygotowany i wykwalifikowany personel. Jest to niezbędne do zapewnienia jak najwyższej jakości świadczonych przez nas usług dla społeczeństwa.

Ze strony Xtreme Fitness mogliśmy liczyć na bardzo duże wsparcie na każdym etapie przygotowań – począwszy od znalezienia odpowiedniej lokalizacji klubu po wybór potrzebnego sprzętu oraz marketing. Ponad to przydzielony nam Opiekun Franczyzowy udzielał dużo cennych wskazówek i uwag oraz aktywnie uczestniczył podczas samego otwarcia klubu.

Co wyróżnia ten klub na tle konkurencji, której na śląsku jest dość dużo?

Wydaje się, że na tle konkurencji nasz klub w Tarnowskich Górach wypada bardzo dobrze. Przynajmniej takie opinie, już po tych kilku dniach od otwarcia, do nas docierają. Klub jest nowocześnie wyposażony, dwupoziomowy, z pełnym zapleczem sanitarnym przystosowanym również dla osób niepełnosprawnych, usytuowany w nowo wybudowanym budynku w pobliżu osiedla mieszkalnego i centrum miasta. Ponad to w jego obrębie znajduje się również parking, co jest bardzo istotne, szczególnie dla naszych obecnych i przyszłych zmotoryzowanych klientów.

Czy jako franczyzobiorca poleca Pan współpracę z Xtreme Fitness Gyms? Na co mogą liczyć franczyzobiorcy decydujący się na otwarcie takiej inwestycji?

Zdecydowanie polecam współpracę z Xtreme Fitness Gyms. Myślę, że przyszli franczyzobiorcy mogą liczyć na ich wsparcie przy otwieraniu takiej inwestycji na każdym etapie – tak jak my mogliśmy liczyć.

Ponad to jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się sieć fitness klubów.

W jakie rozwiązania sprzętowe wyposażyli Państwo klub?

W naszym klubie posiadamy bardzo różnorodny sprzęt, dzięki któremu każdy znajdzie coś dla siebie. W Xtreme Fitness Gyms znajdują się następujące strefy treningowe:

  • strefa cardio gdzie oprócz klasyków takich jak bieżnie czy rowerki, w swojej ofercie mamy również schody, wioślarze i stepery,
  • strefa funkcjonalna. W tej strefie znajduję się: brama, worek bokserski, maty do ćwiczeń, różnego rodzaju gumy oporowe, bosu oraz inny drobny sprzęt fitness
  • strefa wolnych ciężarów,
  • strefa maszyn, gdzie można znaleźć maszynę do treningu każdej partii ciała,
  • dwie bogato wyposażone sale fitness w tym jedna z nich przystosowana do zajęć spinningu.

Na jakie atrakcje mogą liczyć potencjalni klubowicze? Czy jest dla nich przygotowana specjalna oferta cenowa?

Nasi klubowicze mają możliwość korzystania ze wszystkich Xtreme Fitness bez ograniczeń oraz gwarancję stałej ceny. Zakupując członkostwo każdy otrzymuje darmową sesję z jednym z naszych trenerów. Karnety w naszym klubie są bez ograniczeń wejść z zajęciami grupowymi w cenie.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią:


Polecamy także:

Podsumowanie roku 2018 dla branży fitness – Rozmowa z Łukaszem Dojką CEO Xtreme Fitness Gyms