źródło: materiały prasowe

Regularna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Wykorzystując to naturalne lekarstwo, Rada Miejska Oksfordu postanowiła zapewnić bezpłatny dostęp do siłowni, zajęć fitness oraz pływalni dla osób bezdomnych.

W ramach programu uruchomionego w tym miesiącu (czerwiec 2021 r.), rada miejska zapowiedziała bezpłatne, trzymiesięczne członkostwo do swoich ośrodków rekreacyjnych dla każdego, kto jest zakwaterowany w hostelach lub mieszkaniach wspieranych w ramach programu “Ścieżki dla Bezdomnych Dorosłych”. Programem tym są objęte osoby powyżej 18. roku życia narażone na bezdomność lub brak miejsca noclegowego.

Eleganckie cytaty

Bezdomność może mieć duży wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, a aktywność fizyczna może pomóc w przeciwdziałaniu tym skutkom i zapewnić jego poprawę oraz lepsze samopoczucie u ludzi zmagających się z problemami.

Darmowe karnety do siłowni i pływalni

Program został udostępniony na podstawie skierowania od każdej organizacji pracującej z osobami żyjącymi w warunkach bezdomności. Ośrodki biorące udział w projekcie to Barton and Ferry oraz Leys Pools & Leisure.

Po zakończeniu początkowego okresu karnetów, osoby którym dedykowany jest projekt mogą odnowić swoje darmowe karnety na kolejne trzy miesiące. Następnie będą mogli to zrobić po obniżonej stawce 19,50 GBP miesięcznie – lub płacąc zniżkową stawkę wejścia na poszczególne zajęcia lub sesje.

Standardowe stawki członkostwa w wymienionych centrach wahają się od 30 do 47 funtów miesięcznie.

Radny Diko Blackings, członek gabinetu ds. tanich mieszkań, przyznał: „Ponownie wprowadzamy bezpłatne i zniżkowe członkostwo w naszych centrach rekreacyjnych, ponieważ osoby z problemami noclegowymi powinny mieć taką samą możliwość dostępu do rekreacji i zajęć twórczych, jak reszta społeczności”.