źródło: informacja prasowa

Blisko 30 000 osób zjednoczyły targi FIBO, które zostały przeniesione z pierwotnie ustalanego terminu na 1-3 października. Do 11 października trwał natomiast Tydzień Zakupów FIBO. Całość wydarzenia ze względów na obecną pandemię Covid-19 została przeniesiona do przestrzeni online.

„Cyfrowe FIBO? Tak, to działa! ” mówi Hans-Joachim Erbel, CEO organizatora FIBO Reed Exhibitions Deutschland i dodaje: “Widzieliśmy to w studiu telewizyjnym i na platformie FIBO@business. Doświadczyliśmy tego w mediach społecznościowych.” Ponad 4500 uczestników, w tym jedna czwarta z zagranicy, skorzystało do tej pory z asortymentów oferowanych przez FIBO@business, otrzymując informacje o innowacjach, trendach i najlepszych praktykach w branży.

FIBO pokazało, że nawet wirtualne stoiska wystawiennicze, spotkania online i wideoczaty dają nowe możliwości sprzedażowe i możliwość generowania leadów. W trakcie FIBO@home, które było skierowane do prywatnych gości, program na żywo obejrzało 25 000 widzów. „To była udana premiera cyfrowego FIBO”– podsumował Erbel.

Na żywo ze studia FIBO TV

FIBO@business dostarczyło ponad 1000 godzin wykładów zarówno na żywo jak i z możliwością odtworzenia na żądanie. Dowodem szczególnej atrakcyjności FIBO@business były rozmowy transmitowane na żywo ze studia. Eksperci branżowi zebrali się, aby porozmawiać na najbardziej aktualne tematy dotyczące fitnessu. Europejskie Forum Zdrowia i Fitnessu (EHFF), organizowane przez EuropeActive, również nadawało w tym roku ze studia telewizyjnego, gromadząc prezesów światowych marek w produkcji sprzętu treningowego oraz międzynarodowych operatorów klubów.

„Pomimo niecodziennej sytuacji udało się, wspólnie z naszymi partnerami, doprowadzić do wielkiego wydarzenia. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy w krótkim czasie i widzimy tutaj ogromny potencjał na przyszłość ”. FIBO@business skupiło się na tematach, które w tym roku poruszyły branżę fitness. Treści i innowacje, które cieszyły się szczególnie dużym zainteresowaniem, obejmowały analizy rynku, tematy związane ze zdrowiem, zarządzanie zdrowiem w firmie, programy lojalnościowe klientów i metody ćwiczeń, a także tematy digitalizacji, takie jak Connected to Gamified Fitness – podsumował Silke Frank, dyrektor targów FIBO

Uzupełnienie oferty w FIBO@business stanowił program Matchmaking, który pozwolił na kontakty wystawców ze zwiedzającymi w formie spotkań wideo.

Około 100 sesji z wykładów i profile wystawców, w tym funkcja kontaktów, będzie nadal dostępna na platformie FIBO@biznes do 16 października. Bezpłatna rejestracja jest możliwa na shop.fibo.com do 13 października.

Sukces FIBO@home

W ramach jedynego w swoim rodzaju projektu, FIBO@home odbyło się na Instagramie! Ponad 25 000 widzów śledziło na żywo treningi, panele dyskusyjne, wywiady i sesje gotowania najbardziej znanych trenerów i instruktorów.

Najbliższe FIBO odbędzie się w Kolonii w dniach 8-11 kwietnia 2021 roku.

 

Polecamy także:

10 sposobów na efektywne pozyskiwanie leadów w Klubie Fitness