źródło: materiały prasowe

Na fali obecnej popularności siłowni i klubów fitness, gdy coraz trudniej się wyróżnić, rozpoznawalne i dobrze zaprojektowane wnętrze staje się ważnym elementem budowania silnej marki. Design przyciąga ludzi, a wyraziste wzornictwo to jedno z narzędzi ułatwiających promocję klubów w social mediach.

Nowocześnie zaprojektowane siłownie i kluby fitness to nie tylko sprzęt – to synergia min. technologii, designu i funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni. Jeżeli ta synergia zaistnieje, klub ma szansę być czymś więcej niż przestrzenią treningową, może stać się ważnym elementem „stylu życia”- miejscem spotkań, wokół którego zawiązują się sieci społecznych powiązań – mówi Agnieszka Deptuła architekt ze studia SPACELAB.

Ta poznańska pracownia specjalizuje się w projektowaniu wnętrz indywidualnych, dlatego ich projektom klubów sportowych bliżej jest do klimatu fitnessów butikowych niż dużych klubów sieciowych. Wcześniej odpowiadali oni min. za charakterystyczny look Adrenalina Fitness. Ich ostatnia realizacja to WF – klub o nietypowym rzucie w kształcie koła, który powstał w miejscu nieczynnej siłowni. Owalna forma mogła stać się znakiem rozpoznawczym klubu więc pomimo potencjalnych wyzwań wykonawczych, przy realizacji obłych ścian, projektanci zdecydowali się nie maskować oryginalnego kształtu prostymi płaszczyznami. Gdy czarna zabudowa tubusa w sercu budynku zaczęła w trakcie projektowania przypominać wyglądem przeskalowaną turbinę parową, pojawiło się skojarzenie, że zarówno designerska siłownia jak i wspomniana turbina dostarczają użytkownikom energii do działania. Projektanci poszli dalej tym tropem i leitmotivem projektu stała się zabudowa z listewek, która pojawia się na obłych ścianach i sufitach ażurowych odśrodkowo zamontowanych wokół owalu ścian.

Na ścianach cylindra położono tapety o żebrowanej teksturze, by nadać im techniczny charakter. Zabudowę nacięto trójkątnymi wnękami z identyfikacją wizualną stref treningowych, przy których użytkownik znajdzie najistotniejsze wskazówki treningowe. Ażurowe sufity nad ringiem komunikacyjnym przesłaniają główne instalacje min. klimatyzacji i wentylacji, których pierwotny układ prawie całkowicie przebudowano.
W trakcie remontu usunięto też zbędne ściany, nawierzchnie posadzek, podwieszane sufity, odsłaniając oryginalne betonowe stropy. Zespół toalet i szatni przeniesiono w nowe, korzystniejsze miejsce (pozwalała na to infrastruktura techniczna). Wnętrza poddano całkowitej metamorfozie, by klub był dla użytkownika nie tylko źródłem energii i motywacji ale również poczucia równowagi i balansu. W nowym projekcie ofertę uzupełniono o elementy wellness : dodatkową strefę wypoczynku z sauną. Dynamiczny design widać w strefie intro i w strefie ćwiczeń, natomiast przy kameralnych miejscach wypoczynku i w saunie wprowadzono stonowaną kolorystykę i materiały czerpiące z nurtu EKO. Po korekcie pierwotnych podziałów klub zyskał większą przestrzeń i wygodne zaplecze szatniowe z sauną. Architekci SPACELAB oprócz projektu wnętrza stworzyli też dla klubu identyfikację wizualną wraz z nazwą marki oraz logo „WF | workout&fitness”.

 

 

 

 

WF fitness projekt wnętrz klubu sportowego

Projekt : spacelab.co m.pl

Lokalizacja : Kostrzyn nad Odrą

Powierzchnia : 600 m2

Foto : moiz.eu

Zapraszamy do obejrzenia:

cof

   

Polecamy także:

Zostań Liderem Jakości – prestiżowy konkurs Diamenty Branży Fitness – nowości