źródło: informacje prasowe

Na ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne informacje w sprawie zdejmowania panujących obostrzeń. Informacje podane przez Prezesa Rady Ministrów sugerują, iż niebawem ponownie zostaną otwarte kluby MMA.

Od 4 maja wszedł w życie drugi z etapów znoszenia obostrzeń w sporcie w dobie pandemii koronawirusa. Od tego terminu można korzystać ze stadionów sportowych (piłkarskich, lekkoatletycznych i innych), boisk szkolnych, w tym wielofunkcyjnych orlików, ale z zachowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa (m.in. utrzymanie należytego dystansu społecznego, dezynfekcja rąk i sprzętu). Na jednym obiekcie mogło maksymalnie przebywać 6 osób.

Ponadto udostępnione zostały m.in. pola golfowe, stadniny koni, strzelnice, rozmaite tory (m.in. łucznicze, gokartowe, rolkowe). Oprócz tego uruchomiona została działalność w pierwszych Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich, a także oficjalnie można już trenować od tego momentu indywidualnie w sportach zawodowych.

Od poniedziałku 18 maja wchodzi w życie trzeci etap “odmrażania” sportu dostępny dla wszystkich, ale także dla profesjonalnych sportowców. Otwarte zostaną sale i hale sportowe dla większej liczby trenujących. Limity osób, które będą mogły jednocześnie korzystać z danego obiektu, zostały dostosowane do ich powierzchni.

Co ważne, rząd zdecydował się także na otwarcie zamkniętych obiektów sportowych. Dla świata MMA oznacza to, że kluby ponownie otrzymały możliwość przyjmowania swoich zawodników. Tu także podano konkretne wytyczne co do liczby ludzi, w zależności od metrów kwadratowych obiektu.

W najmniejszych halach (do 300 metrów kwadratowych) może zjawić się 12 osób oraz trener. Później wartości odpowiednio rosną. Obiekty, których powierzchnia przekracza 1000 metrów kwadratowych, mogą przyjąć 32 osoby wraz z 3 trenerami. Z innych dyrektyw, korzystający nie będą mogli korzystać innych elementów sanitarnych, niż toaleta. Zamknięte pozostaną także szatnie.

Dobra informacja również płynie od redakcji Polskiego Fitnessu. Udało się uzyskać informację z Biura Prasowego Ministerstwa Sportu, iż od poniedziałku 18.05.2020r. jest możliwość prowadzenia zajęć w STUDIACH TRENINGU PERSONALNEGO, studiach EMS, które nie są klubami fitness.

Polecamy także:

Badanie: 27 mln Polaków chce ruszać się więcej po epidemii