źródło: Property Design

Kolejny przetarg na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu ogłosił w piątek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. MOSiR, który wiosną odstąpił od umowy z poprzednim wykonawcą, szuka nowej firmy, która dokończy budowę hali i stadionu sportowego.

Obiekty sportowe w Radomiu miały być gotowe w ub. roku. Budowę przerwano w związku z problemami finansowymi jednego z wykonawców – radomskiej spółki ROSA-BUD. Wiosną MOSiR odstąpił od umowy z poprzednim wykonawcą. Obecnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu czeka na nowe oferty do 22 lipca.

Zamówienie dotyczy dokończenia budowy hali sportowo-widowiskowej oraz stadionu piłkarskiego przy ulicy Struga w Radomiu. Z informacji MOSiR wynika, że hala jest wykonana w 85 proc., a stadion w 53 proc. W ramach tego samego zadania wybudowany ma być także układ komunikacyjny wokół Radomskiego Centrum Sportu.

Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Mazowszu. Ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom będzie w niej można prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących, z czego minimum 3,5 tys. to miejsca stałe, a ok. 1,5 tys. to miejsca przygotowywane w zależności od rodzaju imprezy na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. W okresie pomiędzy wydarzeniami sportowymi w hali mają być organizowane widowiska kulturalne, konferencje, wystawy i koncerty.

Stadion sportowy – w pierwszym etapie ma mieć co najmniej 5,5 tys. miejsc siedzących. Docelowo zaplanowane są cztery trybuny z 15 tys. miejsc. Murawa będzie podgrzewana, a cały obiekt zostanie wyposażony w system sztucznego oświetlenia.

Polecamy także:

Warszawska Wola z nowoczesną i ekologiczną pływalnią