źródło: Property Design

Dodatkowe 12,5 mln zł na kilka obiektów sportowych na terenie Śląska zapowiedział w poniedziałek w Tychach minister sportu Witold Bańka, który wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim otworzył nową halę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach.

“Jesteśmy na terenie obiektu, który jest właśnie przykładem takiej mądrej inwestycji i inwestowania w fundamenty – właśnie w sport dzieci i  młodzieży. Ten obiekt też będzie dofinansowany w wysokości 900 tys. zł z ministerstwa sportu i turystyki” – mówił Bańka. Taka hala to obiekt, który może być wykorzystywany do treningów szczególnie w miesiącach zimowych – dodał.

“Takich inwestycji nigdy w historii Polski nie było, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury sportowej” – przekonywał. Zaznaczył, że na terenie województwa śląskiego dofinansowano rozwój infrastruktury sportowej w latach 2016-19 kwotą ponad 254 mln zł.

“Jako resort sportu i turystyki inwestujemy w fundamenty, inwestujemy w dzieci młodzież, tak aby nasze pociechy miały gdzie trenować i rozwijać swoje pasje, żeby w perspektywie lat mogły wzmocnić także pierwszą drużynę GKS-u Tychy” – mówił minister Witold Bańka, który pochodzi z tego miasta.

“Myślę, że ten obiekt, na którym nasi najmłodsi będą trenować, przyczyni się też do tego, że pierwsza drużyna niebawem będzie wzmocniona przez przyszłe gwiazdy polskiej piłki” – dodał, zwracając się do dzieci i młodzieży uczestniczącej w tym spotkaniu.

Polecamy także:

Holmes Place łączy siły z butikową marka TRIB3