źródło: materiały prasowe

Od 17 października, działalność Klubów Fitness i siłowni została ograniczona wprowadzonym wówczas rozporządzeniem. Rozporządzenie dopuszcza prowadzenie dalszej działalności sportowej dla siłowni, klubów i centr sportowych przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych. Mimo to, wiele Klubów pozostało zamkniętych, czekając na ruch największych graczy.

Częściowy lockdown w branży trwa już dwa tygodnie. W tym czasie każdy podejmował indywidualne decyzje, dostosowane do swojego modelu biznesowego. Kluby, które podjęły decyzję o dalszej lub wznowionej działalności, robiły to pod brandem głównie współzawodnictwa sportowego.

Operatorzy największych sieci, długo zwlekali z podjęciem decyzji, mimo nacisku ze strony klientów. Dzisiaj już wiemy, kto wznowił działalność:

Xtreme Fitness Gyms przywróciła wszystkie kluby 27 października. Sieć zdecydowała się również na udostępnienie obiektów trenerom personalnym bez pobierania jakichkolwiek opłat za zrealizowany z klientem trening. Na stronie czytamy również: “nadal obowiązuje zawieszenie do odwołania obecności w klubie dla osób, które nie wpisują się w wymagania dotyczące korzystania z klubu fitness.

Sieć Total Fitness działa od 30 października. Podstawą do tej decyzji było, jak czytamy na stronie internetowej, dostosowanie zakresu usług do wyjątku określonego w par. 6 ust. 1 punkt 2) b) obowiązującego rozporządzenia w wersji z dnia 16 października 2020 r. wraz ze zmianami z dnia 23 października 2020 r.

Fitness Platinium oraz Smart Gym – Prezes sieci, Bartosz Gibała poinformował Klubowiczów o wznowieniu działalności w specjalnie wystosowanym liście. Od 31 października, treningi wg nowych wytycznych można kontynuować w 4 klubach Fitness Platinium oraz w 3 klubach Smart Gym. Nadal pozostałe kluby należące do wymienionych sieci pozostają zamknięte. Sieć równolegle prowadzi wypożyczalnie sprzętu.

Wszyscy oczekiwali decyzji ze strony Benefit Systems. Ta pojawiła się jako ostatnia. Jak poinformowano swoich Partnerów:

“Otworzyliśmy 50 spośród 135 naszych klubów. Są to obiekty wielkopowierzchniowe, zlokalizowane w nowoczesnych budynkach, zapewniających m.in. właściwy obieg i wymianę powietrza oraz warunki do bezpiecznego przemieszczania się bez kolejek”.

Nie tylko stacjonarnie

Pomimo wznowienia działalności, operatorzy nie zaprzestali transmisji zajęć online. Wszystkie akcje, które były prowadzone przed otwarciem, pozostały utrzymane. Dodatkowo, użytkownicy kart zewnętrznych bez ograniczeń mogą korzystać z aktualnej oferty ww. sieci.

Polecamy także:

Tabela z analizą rozporządzenia oraz ustawy wykonana przez PFF