źródło: informacja prasowa

Grupa Sodexo zmienia strategię. W stopniu większym niż dotychczas skupi się na usługach z obszaru świadczeń pozapłacowych. W Polsce konsekwencją tego podejścia jest decyzja o zamknięciu projektu Andjoy, platformy agregującej usługi sportowo-rekreacyjne.

Sodexo należy w Polsce do liderów w obszarze świadczeń pozapłacowych i zamierza tę pozycję umacniać koncentrując się jeszcze bardziej na obszarze benefitów pracowniczych.

Ograniczenia własnych inwestycji w obszary komplementarne i nacisk na główną działalność, pozwoli spółce i jej pracownikom bezpiecznie kontynuować aktywności biznesowe. – Dobre wyniki finansowe i rentowna sprzedaż są w tym momencie bezcenne – podkreśla Arkadiusz Rochala, CEO Sodexo Benefits and Rewards Serwices w Polsce. Wydarzenia w Europie i na świecie spowodowane przez epidemię koronawirusa COVID-19 przyspieszyły decyzje o zmianach w Sodexo. Ich konsekwencją jest m.in. zamknięcie projektu Andjoy w Polsce.

– Był to trudny, ale konieczny krok. Projekt Andjoy był bardzo dobrze rokującym przedsięwzięciem, ale o długim horyzoncie inwestycyjnym. Tymczasem aktualna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna powoduje, że priorytetem musi być tzw. core busienss – wyjaśnia Arkadiusz Rochala.
Projekt Andjoy pomyślany był jako platforma agregująca usługi sportowo-rekreacyjne, do których dostęp możliwy był przez aplikację. Ofertę w postaci pakietów o różnych zakresach usług mógł wykupić samodzielnie pracownik lub pracodawca.

Obecnie Grupa Sodexo realizując opracowaną strategię skupi się na rozwoju kluczowych obszarów biznesu, co pozwoli bezpiecznie kontynuować aktywności związane z umacnianiem pozycji lidera. Dzięki rozwojowi oferty świadczeń pozapłacowych, a w tym propozycji Meal & Food na rynku, firma będzie poszerzała grono zmotywowanych pracowników.

Polecamy także:

Europejski rynek fitness nadal zachowuje tendencję wzrostową – raport za rok 2019