Firma SPORTFOOD rozpoczęła swoje działanie w połowie 2015 roku powoli wypracowując pozycję lidera w sektorze gotowych dań i soków cold press dedykowanych osobom aktywnym. Aktualnie produkty można znaleźć w większości sieciowych klubów fitness, ale też w pojedynczych klubach, crossfitach oraz w około 2000 sklepach na terenie całego kraju . Na temat dynamicznego rozwoju marki, filozofii, a także popularnego asortymentu, rozmawiam z Pawłem Bachankiem, współzałożycielem firmy.

Panie Pawle, SPORTFOOD to bardzo znana marka. Z Państwa produktów korzystają osoby aktywne w całej Polsce. Jaka jest Państwa filozofia? 

Filozofia i wizja naszej firmy niezmiennie i z powodzeniem wpisuje się w trendy żywieniowe aktywnych, coraz bardziej świadomych Polaków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stworzyliśmy modną markę, a wnikliwie badając potrzeby i oczekiwania Klienta elastycznie proponujemy coraz to nowe rozwiązania. Zmieniamy się zarówno w propozycjach samych składów dań, sposobie ich pakowania (MAP – modified atmosphere packaging), ale również terminu przydatności do spożycia (HPP – High Pressure Processing). Niezmienna zostaje jednak jakość wykorzystywanych surowców, sposób podania z wykorzystaniem estetycznych technik prezentacji dania i jego wartość odżywcza. Nadal kierujemy się filozofią, że SPORTFOOD to zdrowy, zbilansowany posiłek przygotowany specjalnie dla Ciebie.

Jakie produkty znajdują się w Państwa asortymencie?

Firma SPORTSFOOD znana jest między innymi z dań gotowych oraz świeżo wyciskanych soków cold press, jednak to dopiero początek. Aktualnie pracujemy nad kolejnymi produktami, którymi niebawem zaskoczymy konsumentów. Wierzymy w jakość i niszę, wychodzimy ponad dostępny standard, proponując produkty dotąd nieobecne na polskich półkach. Nad każdym z nich czuwa profesjonalny skład specjalistów, którzy szukają inspirujących propozycji na całym świecie.

Co Państwa wyróżnia na tle konkurencji?

Nasze dania od konkurencji odróżnia przede wszystkim niebanalny i doskonały smak oraz restauracyjna forma podania, a to jedyna taka oferta na rynku. Przy produkcji soków jakość naszych surowców kontrolujemy od samego początku do końca – od zbioru, przez ekstrakcje, uzyskanie smaku, do zamknięcia w butelce. Soki wyciskane są na zimno, metodą Cold Press, dzięki czemu nie tracą zawartych w warzywach i owocach cennych witamin oraz mikroelementów. Zadbaliśmy również o to, żeby każdy był zupełnie inny pod względem smaku, koloru czy konsystencji. Chcieliśmy sprostać najwyższym wymaganiom, trafić w przeróżne gusta i wygląda na to, że się udało.

Zauważyłam, że przywiązują Państwo dużą uwagę do jakości produktów, z których przygotowywany jest sprzedawany asortyment…

Coraz więcej Polaków zwraca uwagę na zdrowe odżywianie. Chcemy kupować świeże produkty z tzw. „czystą etykietą”, bez konserwantów i innych niepotrzebnych składników, z pewnego źródła. Nasze produkty to odpowiedź na potrzebę rynku, a jej konsekwencją jest utrzymujący się wzrost sprzedaży. Nasi klienci są wyjątkowo wymagający i szukają produktów o najwyższej jakości. W odpowiedzi chcę spełniać ich oczekiwania i budować silną i rozpoznawalną markę na Polskim rynku.

 

Na jednej ze stron przeczytałam, że w ostatnim czasie zainwestowali Państwo w nową siedzibę połączoną z dużą halą produkcyjną?

Po ponad 3 latach dynamicznego wzrostu powstała nowa siedziba, gdzie na prawie 2500m2 znajdą się biura oraz dwupoziomowa hala produkcyjna. Ta inwestycja ma za zadanie zwielokrotnić produkcję naszych flagowych produktów oraz pozwolić wytwarzać marki własne dla klientów zewnętrznych. Aktualnie na jednej zmianie powstaje u nas do 10 000 produktów dziennie. Nowy zakład ma być otwarty 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, co pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych nawet dziesięciokrotnie. Cały czas rozwijamy się i wierzymy, że wdrażanie nowych technologii opłaci się. Możliwie automatyzujemy produkcję, a w nowym zakładzie będziemy stosować niebanalną formę utrwalania produktów przy pomocy wysokich ciśnień. Proces przebiega w osłonie wody na zimno i jest przeciwieństwem pasteryzacji, która podgrzewa surowiec i pozbawia go cennych witamin i minerałów. Byliśmy pierwszym polskim producentem, który w ten sposób utrwalił swoje produkty. Niedługo nie będziemy musieli korzystać z pomocy zagranicznych kolegów, a zrobimy to na miejscu w Polsce i udostępnimy w formie usługi dla innych firm (toll processing), które będą chciały spróbować swoich sił na rosnącym rynku. Wypracowana technologia pozwala nam produkować bardzo elastycznie duże wolumeny, tak samo jak krótkie serie. Forma końcowego produktu jest praktycznie dowolna, co zdecydowanie ogranicza duże koncerny czy firmy obecne na rynku od wielu lat, dla których nasze podejście jest niemożliwe. W SPORTFOOD tak jak innowacje, zmiany produktowe zachodzą szybko i sprawnie z czego jesteśmy dumni.

Jak wygląda Państwa współpraca z klubami fitness? Państwa produkty zniknęły z kilku sieci?

Nasze produkty dla klienta fitnessowego oferujemy w komplecie z witryną chłodniczą. Docieramy do większości miejsc w Polsce a produkty dostarczamy transportem chłodniczym. Mamy na tyle ugruntowaną pozycję na rynku, że od pewnego czasu sami dobieramy kontrahentów, współpracując z firmami uczciwymi, które regulują należności za zakupioną usługę. W miejscach, z których zniknęliśmy, nie ma nas z powodu braku płatności lub potencjału na zakup naszych produktów.

Polecamy także:

Zmiany w strukturach My Fitness Place