fot. mat.prasowe

Ems Training System : zacznij swój biznes oparty na treningu personalnym z wykorzystaniem urządzenia EMS AQ8 System

Ems Training System to franczyzowa sieć mikro studiów proponująca klientom usługi treningu EMS. W Polsce istnieje już pięć studiów pod tym szyldem, ale ich liczba zawrotnie wzrasta. Pod koniec 2018 roku planowane jest otwarcie kolejnych trzech lokalizacji. Jak rozpocząć własny biznes? Do kogo jest skierowany? Z jakimi jest związany kosztami? Kiedy można spodziewać się zwrotu z inwestycji? W poniższym artykule, jeden z franczyzobiorców AQ8System przybliża odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Maciej Skrobotun – miłośnik sportu i trener personalny z Elbląga, postanowił wypróbować metodę treningową opartą na technologii EMS, która śmiało wchodzi na polski rynek. Słyszał pozytywne opinie zarówno na temat nowej metody treningowej, jak i na temat działalności  opartej na jej wykorzystaniu. W ,magazynie “Franchising” natchnął się na artykuł Ems Training System i postanowił wybrać się do najbliższego studia znajdującego się w Warszawie, aby uzyskać więcej informacji. Ta nowatorska metoda treningowa przekonała Pana Maćka. Postanowił zaryzykować i wprowadzić tego typu aktywność do swojego rodzinnego miasta.

Wystarczyło kilka rozmów i udało mi się ustalić z franczyzodawcą warunki umowy franczyzowej. – przyznaje Maciej Skrobotun. – Dostałem pełne wsparcie od właścicieli marki: znaki firmowe, pomoc w organizacji przestrzeni do ćwiczeń, a także cykl szkoleń, dzięki którym dowiedziałem się, jak obsługiwać i dbać o konsolę oraz kamizelkę wykorzystywaną przy technice EMS. – dodaje.

Oprócz organizacji treningów z elektrostymulacją, w ramach oferty firmy, Pan Maciej zaczął sprzedawać suplementy diety, akcesoria sportowe i porady dietetyczne.

AQ8 System ze wsparciem

W działalność pod szyldem EMS TS Maciej Skrobotun Pan Maciej musiał zainwestować 49 tys. zł. Za tą kwotę kupił specjalistyczny sprzęt do treningów EMS, znany na całym świecie – AQ8 System oraz uiścił jednorazową opłatę franczyzową. Poszukiwania odpowiedniego lokalu, jego wyposażenie oraz załatwienie szeregu formalności związanych z leasingiem były wsparte działaniami franczyzodawcy, który na każdym etapie proponuje pomoc i wykazuje ogromne zaangażowanie.

Koszty i zwrot z inwestycji

Aby firma osiągnęła zysk w każdym miesiącu, wystarczy pięciu stałych klientów, którzy wykupią karnet miesięczny. Ceny karnetów wahają się w granicach od 600 do 1000 zł i obejmuje osiem indywidualnych zajęć z trenerem.

Gdy na trening zdecyduje się dwudziestu chętnych, generujemy przychody w wysokości 15 tys. zł. Wtedy możemy być naprawdę zadowoleni. – mówi franczyzobiorca.

Koszty miesięczne, które ponosi właściciel elbląskiej siłowni, wynoszą około 6 tys. zł. Zaliczają się do nich: opłata leasingowa, utrzymanie lokalu, a także zatrudnienie drugiego trenera, który na zmianę z Maciejem Skrobotunem prowadzi treningi indywidualne. Przy takich obrotach i kosztach, właściciel osiąga dochody opiewające na 9 tys. zł. Jak sam przyznaje, zwrotu kosztów inwestycji spodziewał się po 6 miesiącach prowadzenia firmy. Jak się później okazało czas ten udało się skrócić i uzyskać zwrot poniesionych kosztów już po 5 miesiącach. – Sprzęt użytkuję już ponad 8 miesięcy i śmiało mogę polecić AQ8 System trenerom, którzy planują otworzenie własnego studia EMS. – dodaje Maciej.

Przewaga nad konkurencją 

Zajęcia bazujące na technologii EMS stały się główną przewagą konkurencyjną franczyzobiorcy nad innymi siłowniami w mieście. Treningi z elektrostymulacją mięśni odbywają się w zwykłym klubie fitness w Elblągu, który oferuje również sprzedaż karnetów na fitness czy standardowych treningów personalnych. Dzięki bezprzewodowej wersji sprzętu, w czasie sprzyjającej pogody trenerzy przeprowadzają treningi także w plenerze. – Jesteśmy dostępni dla klientów codziennie od godziny 7 rano do 22. Staramy się, jak najbardziej dopasować do ich grafiku. – podkreślają.

Franczyzobiorca zapewnia, że ćwiczenia w kamizelce przynoszą oczekiwane rezultaty. Jeśli stały bywalec siłowni pragnie skrócić czas treningu bez uszczerbku na jego efektach, bez obaw powinien spróbować metody EMS. Pomysłodawcy zalecają treningi dwa razy w tygodniu po minimum 20 minut. Po zakończeniu każdego z nich niezbędna jest kilkudniowa przerwa na regenerację mięśni. Z tej usługi korzystają przede wszystkim osoby zapracowane i te, które pragną powrócić do dawnej formy. Jak twierdzi Maciej Skrobotun, każda z nich dzięki tej metodzie osiągnie szybko swój sportowy cel.

Dowiedz się więcej :

kontakt@emstrainingsystem.pl

+48 537 493 666

Artykuł sponsorowany

Zobacz także: