Od pewnego czasu obserwujemy dynamiczny rozwój e-commerce na świecie , a także w Polsce zwłaszcza w branży spożywczej i odzieżowej. Prognozy są takie, że w ciągu 8 lat handel w sieci będzie stanowił 40% całkowitej sprzedaży co jest olbrzymią szansą dla sklepów stacjonarnych działających w branży fitness. Możemy zauważyć, że co raz więcej firm decyduje się przenieść swoją sprzedaż do sieci co wiąże się z optymalizacją kosztów prowadzenia własnego biznesu. W Polsce minie jeszcze kilka lat zanim użytkownicy na dobre przekonają się do zakupów w internecie, zwłaszcza grupa wiekowa 50 + , która uczy się obsługi smarfona i korzystania na co dzień z wyszukiwarek w sieci dlatego prognozy dla tradycyjnych zakupów również są wzrastające. Jednym słowem świat na handlu stoi i to się nie zmieni. Ludzie są coraz zamożniejsi i coraz więcej kupują.

Według badań Gemius („E-commerce w Polsce 2018”) zakupy w internecie robi 56% polskich użytkowników internetu, a rok temu było to 54%.

Przewaga zakupów przez internet nad tradycyjną formą to całodobowa dostępność usług. Także wprowadzony częściowo , a od 2020 roku całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta będzie znacząco przeważał na korzyść zakupów w internecie.

Nowe technologie sprawiają, że cały czas dochodzi do zmiany w sektorze handlu, modele biznesowe są aktualizowane i tym samym relacje z klientami zmieniają się . Taka ciągła zmiana i bycie na bieżąco z nowościami stanowi jedno z najpoważniejszych wyzwań dla branży fitness w nadchodzących latach.

Naprzeciw oczekiwaniom i ciągłego poszerzaniu horyzontów i zdobyciu odpowiedniej wiedzy wychodzi organizator największych targów branży fitness FIWE Fitness Trade Show, który podczas zbliżającej się 6. edycji przygotuje dedykowaną Konferencję FIWE Shops dla kadry zarządzającej hurtowniami, a także właścicieli sklepów stacjonarnych i internetowych, na której przedsiębiorcy dowiedzą się w jaki sposób zoptymalizować koszta, podnieść zyski ze sprzedaży i przede wszystkim być na bieżąco z ciągłymi zmianami, które obecnie zachodzą na rynku. Agenda konferencji będzie tak przygotowana, że każdy z uczestników będzie mógł z niej wyjść z odpowiednią wiedzą, na temat tego, jak dobrze prowadzić sklep, aby czerpać zyski.

Międzynarodowe Targi FIWE FITNESS TRADE SHOW są obecnie najszybciej rozwijającym się wydarzeniem branżowym w Europie Środkowo Wschodniej! Targi FIWE to połączenie targów biznesowych, które mają na celu pokazanie bogatej gamy sprzętu, produktów, usług i akcesoriów fitness & wellness przed szerokim gronem odwiedzających z Polski i z zagranicy, a także Show dla fanów sportu, którzy mają doskonałą okazje do spotkania gwiazd i idoli sportowych. Odwiedzający targi mogą skorzystać  z szerokiej oferty edukacyjnej targów ( Konferencje FIWE FitFIWE PRO: Personal TrainerFIWE Experts, FIWE Wellness&Spa, FIWE Investors) , uczestniczyć w strefie biznesowej targów np. Strefa Ceo Meetings, strefach sportowych  FIWE FitnessFIWE Fight ArenaShoping MallStefie Dietetykistrefie Wellness, oraz wziąć udział w zawodach kulturystycznych  zawodach Street Workout, zawodach ArmWresling ,  lub obserwować te wydarzenia w roli kibica. Przygotowujemy również aktywną akcję charytatywna, dzięki której wspomożemy szczytny cel.