źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

W Dublinie powstał klub, który łączy elementy fitness i wellness ze studiem butikowym. Charlie Borne, twórca miejsca wyjaśnia jego wyjątkowość.

“Ludzie w Dublinie mają różne oczekiwania dotyczące luksusowego wypoczynku i wiedzieliśmy dokładnie, co chcemy osiągnąć. Początkowym celem było zapewnienie najlepszej siłowni w Dublinie” – mówi Charlie Borne. „Następnie postanowiliśmy stworzyć najlepsze spa w mieście – sprawdziliśmy przykłady kompaktowych spa, siłowni butikowych i bazowaliśmy na doświadczeniach członków, aby znaleźć naszą idealną formułę.”

Inspirując się najlepszymi w swojej klasie przykładami klubów fitness na całym świecie, Bourne opracował zupełnie nową kombinację udogodnień dla Eden One.

„Zbudowaliśmy najnowocześniejszą siłownię i luksusowe spa o wielkości, które zwykle kojarzą się z hotelem i połączyliśmy je z miejscem oferującym restauracje oraz networking” – mówi.

Eden One jest częścią kompleksu wielofunkcyjnego Number 1 Residences, który obejmuje 70 wysokiej klasy jedno i dwuosobowych apartamentów do wynajęcia, o powierzchni około 1350 m2. Także penthouse’y na wyższych piętrach z widokiem na morze o powierzchni od 1300 do 1950 m kw. i penthouse Galileo, czyli czteropokojowe mieszkanie na 9. piętrze o powierzchni 2400 m kw.

Eden One ma 7500 metrów kwadratowych przestrzeni przeznaczonej na siłownię z zestawem cardio i zestawem oporowym Technogym, w tym Artis i Skill Line.

„Siłownia jest tak wyposażona, aby ludzie mieli pełny wybór sprzętu do ćwiczeń”, mówi Bourne. „Podłoga sali treningowej została również zaprojektowana tak, aby nasi trenerzy mogli prowadzić małe grupy.”

Tydzień po otwarciu, Eden One miał harmonogram ponad 90 zajęć w studio tygodniowo, z których wszystkie można zarezerwować za pośrednictwem platformy Mindbody.

“Zebraliśmy inspirację z butikowych studiów fitness na całym świecie, aby stworzyć nasze trzy odrębne studia” – mówi Bourne.

Studio rowerowe Indoor zapewnia wciągające wrażenia dzięki dużej ścianie ekranów LCD. Studio Mind / Body wykorzystuje AV, aby stworzyć wciągającą atmosferę podczas zajęć z jogi, medytacji i pilatesu, podczas gdy studio HIIT jest projektowane z butikową estetyką – wciąż nową na rynku irlandzkim – ze sprzętem Technogym Skillrun, zajęciami Les Mills – takimi jako Bodypump.

Spa z pięcioma pokojami zabiegowymi jest tematycznie związane z ziemią, powietrzem, wodą, ogniem, ciemnością, światłem, lodem i przyrodą, z uwzględnieniem intensywności doznań.

Powietrze w gabinetach zabiegowych ma czystość 99,98%, dzięki specjalnemu systemowi filtrów. Mycie ciała oraz kosmetyki w poszczególnych pomieszczeniach są przygotowywane na zamówienie, zaprojektowane przez żonę Bourne’a, Claire, a mistrz sauny prowadzi ceremonie przy użyciu olejków eterycznych.

W spa do zabiegów wykorzystywane są produkty Natura Bissé.

15-metrowy basen bez krawędzi z dyszami bieżni wodnej jest oddzielony od gorącego basenu do hydroterapii przez ścianę z ogniem. “Ogień w Eden One jest dostarczany w procesie pary, wody i światła, aby był jak najbardziej przyjazny dla środowiska.” wyjaśnia Bourne.

Bourne już myśli o kolejnym etapie i planuje nowe inwestycje dotyczące kolejnych klubów, w tym potencjalną ekspansję w Wielkiej Brytanii.

Polecamy także:

Powstanie trzeci klub sieci Orangetheory w Warszawie