photo: Sikov /Fotolia

Efektywny marketing

Część II

Z pierwszej części cyklu „Efektywny marketing” wiesz, że ważne jest monitorowanie, z jakich źródeł pozyskałeś klienta. Jak „namierzyć” już zdobytych klientów? Gdzie się gromadzą i jak do nich dotrzeć? Przeczytaj!

Klient na mapie

„Mapa” to świetne narzędzie, które posiadają nieliczne softy na rynku. Dzięki niemu możesz lokalizować i wyszukiwać Twoich klientów. Ta informacja okaże się niezastąpiona, gdy będziesz chciał rozpocząć kampanię typu ATL (czyli tradycyjne działania reklamowe takie jak radio, telewizja czy outdoor). Możesz wyszukiwać klientów na mapie po dowolnym filtrze, niezależnie od tego, jaki jest obecny statusu ich umowy. Dobre oprogramowanie do zarządzania klubem fitness pomoże Ci odnaleźć klientów tak, by lepiej trafiać w ich potrzeby i gusta. Jak to możliwe? Wiesz, że na osiedlu X mieszka sporo Twoich klientów, którzy są studentami – stwórz kampanię i skoncentruj działania właśnie w tej lokalizacji! „Mapowanie” klientów przyda się również wtedy, gdy planujesz wydarzenie okolicznościowe w plenerze i nie wiesz, jaką lokalizację wybrać. Im bliżej Twoich klientów jesteś, tym lepiej!

Gdzie klienci, tam Twój klub

Pamiętaj, że opcja zlokalizowania klientów po miejscu zamieszkania to także niezastąpione narzędzie przy planowaniu nowej lokalizacji! Jak wstrzelić się w miejsce i otworzyć nową lokalizację? Zbadaj rynek i spersonalizuj ofertę. Analiza danych, które dostarcza proste narzędzie „mapowania” przyniesie wymierne rezultaty!

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.