photo: Julien Eichinger /Fotolia

Efektywny marketing

Część II

Mailer, czyli klasyka działań marketingowych. Na pewno nie raz wykorzystywałeś to narzędzie w Twojej pracy. Wiesz, że wciąż cieszą się one wysokim wskaźnikiem ROI? Warto, więc z tego skorzystać!

Jakie treści?

Pamiętaj, żeby mail nie zawierał jedynie ofert promocyjnych, zadbaj także o publikację wartościowego kontentu. Z pewnością Klubowiczów zainteresują sprawdzone porady i treści video o charakterze lifestyle’owym. Jeśli będziesz regularnie wysyłać newsletter, Klienci na pewno docenią Twój wysiłek. Nie potraktują wiadomości od klubu, jak kolejnej oferty marketingowej, wiadomość nie trafi do spamu, a Ty zbudujesz swój autorytet.

Pierwsze wrażenie

Tak naprawdę tekst na urządzeniach mobilnych nie jest zazwyczaj czytany przez użytkowników, a jedynie „skanowany” wzrokiem. Dlatego ważne są nie tylko treści, ale także forma. Jeśli chcesz, by proces wysyłki był szybki, a nie możesz inwestować zbyt wiele czasu w pracę z urządzeniami do email marketingu, skorzystaj z wbudowanej funkcji w systemie. Szybko, intuicyjnie i bez konieczności importu bazy kontaktów edytujesz i wysyłasz Twoją wiadomość. W systemie dostępne są opcje edycji, możliwość dodawania grafik tak, aby wiadomość była spójna z marką i atrakcyjna dla oka.

Smser – w kilku słowach

Oczywiście wysyłka wiadomości sms cieszy się znacznie większym wskaźnikiem otwieralności niż email. Skuteczność i łatwość wysyłki gwarantuje dobry system do zarządzania klubem fitness. Za pomocą tokenów możesz spersonalizować wiadomości przez, np. wstawienie imienia Klubowicza. Bądź kreatywny, twórz oferty sezonowe, dopasowane do okazji. Twój Klient na pewno doceni, że pamiętasz o jego urodzinach i zapraszasz na darmowego shake’a. Wpisz smser jako konieczny element na liście działań z zakresu CRM!

Wysyłaj i analizuj!

Dobry system do zarządzania klubem fitness zawiera wiele niezbędnych opcji raportowania. Raporty pokazują, np. wszystkie e-maile lub smsy wysłane w danym okresie. W ten sposób można dowiedzieć się, do kogo email został wysłany i czy wiadomość została odczytana. Wygenerowane zestawienia z mailingów będą najlepszą oceną Twoich działań.

Wysyłka zgodna z prawem

Pamiętaj, że absolutnie konieczne jest wyrażenie zgody na otrzymywanie treści marketingowych. Ważne, żebyś potrafił uszanować decyzję klientów, zwłaszcza, że konsekwencje prawne zaczną być regulowane przez wchodzące w życie RODO. Co bardzo ważne: w rozbudowanym systemie do zarządzania klubem fitness możesz różnicować, jakie treści są wiadomościami marketingowymi, a które są wiadomością systemową o charakterze informacyjnym i bezwzględnie powinny dotrzeć do odbiorcy.

> Efektywny marketing część I

Efektywny marketing – część II

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.