photo: WrightStudio / Fotolia

Efektywny marketing

Część IV

Nie raz pewnie zastanawiałeś się, jak zarządzać polityką cenową i przeprowadzać promocję, tak by nie stracić, a generować jeszcze większe zyski.  Dzię pomogę Ci znaleźć odpowiedź.

Promocje sprzedaży

W rozbudowanym systemie do zarządzania klubem fitness  w łatwy sposób stworzysz dowolny rodzaj promocji. Wygenerujesz także szybkie, losowe kody rabatowe, które będziesz mógł dowolnie konfigurować w zależności od wydarzenia i oferty. Przy tworzeniu promocji umów i promocji sprzedaży masz nieograniczony zakres działań.

Schemat progowy cen

Najlepiej wykorzystać tę opcję przy otwieraniu klubu lub przy wprowadzaniu nowej oferty. Jak to zrobić? Utwórz ograniczoną liczbę karnetów, poinformuj, że po ich wyczerpaniu cena wzrośnie lub pojawi się „cena niespodzianka”. Ty określasz reguły gry! Nie wiadomo, jaka cena będzie dalej, komunikuj to Twoim klientom – „zostały ostatnie karnety w tej cenie, nie czekaj”. Takie działania pozwolą Ci świadomie planować politykę cenową i wzbogacić ją o element zaskoczenia!

Promocje umów

Użyj ich np. przy zapisywaniu osoby z polecenia. Możesz określać także, jakiego karnetu dotyczy promocja i jaki pracownik klubu może decydować o aktywacji promocji. Ofertę można także aktywować automatycznie. Wypróbuj tę opcję np. w słabszym okresie tj. w czasie wakacji i daj podaruj wszystkim klubowiczom rabat -10%. Pamiętaj, że masz też do dyspozycji punkty bonusowe. Określ raty, do których przypisana jest promocja i na jaką kwotę. Każdą promocję możesz ustawić w dowolnym momencie.

Miej kontrolę

Kod z Facebooka czy osoba z polecenia? Weryfikuj, skąd dana osoba dowiedziała się o promocji, to zdecydowanie ułatwi badanie efektywności i planowanie kolejnych akcji marketingowych. Oczywiście, w raportach znajdziesz odpowiednie zestawienie, które pokaże Ci, z jakiej promocji skorzystali Twoi klubowicze. Mierz działania i zarządzaj lepiej!

Efektywny marketing część I

Efektywny marketing – część II

> Efektywny marketing – część III

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.