photo: Worawut / Fotolia

Efektywny marketing

Część V

W poprzednim artykule wspomnieliśmy o rodzajach umów, które możesz efektywnie wykorzystać, by zwiększyć sprzedaż. Jednak dobrze wiesz, że nawet najwymyślniejsze formy promocji nie działają tak dobrze, jak siła polecenia. Spraw, by klubowicze mieli pretekst do mówienia, oczywiście pozytywnego, o Twoim klubie. Jak to osiągnąć?

Siła polecenia

Pamiętaj, żeby wykorzystywać opcję „osoba polecana” na różnych etapach sprzedaży. Na początku, przy zawieraniu umowy, dobrze jeśli w procesie kupna karnetu od razu łatwo można dodać osobę polecaną tak, aby klient lub osoba sprzedająca na pewno nie zapomniała uzupełnić tego opcjonalnego pola. Możesz też zapraszać klubowiczów do przyjścia do klubu ze znajomym, np. w Dzień Przyjaciela. Napędź siłę marketingu szeptanego i pozytywnej famy o Twoim obiekcie, wykorzystaj to i doceń klubowiczów którzy Ci w tym pomogą. Przygotuj dla nich specjalną ofertę (o rodzajach promocji pisaliśmy w 4 części cyklu „Efektywny marketing”).

Ankieta satysfakcji…

…to także element marketingu! Oczywiście, możesz użyć do tego tradycyjnej ankiety na papierze, jednak o wiele efektywniej i skuteczniej zadziała ankieta dostępna na tablecie. Dobrze znasz to rozwiązanie ze marketów. Na dostępnym przy kasie lub recepcji panelu klient odpowiada na pytania dotyczące satysfakcji zaznaczając zieloną, żółtą lub czerwoną emotikonę ( możesz wykorzystać w tym celu aplikację, np. Be Happy, która jest integralną częścią systemu eFitness). Na podstawie zebranych odpowiedzi w systemie wygenerowany zostanie raport satysfakcji klientów w klubie. Twoi klubowicze o wiele chętniej skorzystają z tej przyjaznej i intuicyjnej opcji niż z nudnych papierowych formularzy. Niezależnie od tego, jakiej formy ankiety użyjesz, klienci poczują że liczysz się z ich zdaniem i wciąż udoskonalasz dla nich Twoje usługi.

Efektywny marketing część I

Efektywny marketing – część II

Efektywny marketing – część III

> Efektywny marketing – część IV

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.