photo: darkovujic/ Fotolia

Efektywny marketing

część I

Dobrze wiesz, że świadomie prowadzony marketing klubu fitness może okazać się kluczem do sukcesu. Oczywiście, ile klubów tyle marketingowych modeli działań. Z cyklu „Efektywny marketing” dowiesz się, jakie działania są najchętniej wykorzystywane przez kluby i co jeszcze możesz zrobić, by zwiększyć sprzedaż i zautomatyzować cały proces. Do dzieła!

Co na początek?

Korzystaj z SEO, social media i kreuj odpowiednie działania PR. Niezastąpiony okaże się także email marketing. Ważne, żeby wszystkie Twoje działania, podejmowane za pomocą różnych kanałów, świadomie kierowały na główny landing page. W ten sposób łatwo zwiększysz ruch organiczny na stronie Twojego klubu. Pamiętaj o spójności obrazu i treści!

Automatyzacja – tak!

Zalety są oczywiste – oszczędzasz czas, a Twoje kampanie marketingowe są znacznie skuteczniejsze. Dobrze prowadzone działania marketingowe łączą się nierozerwalnie z CRM i retencją. Dzięki połączeniu tych trzech elementów dowiesz się więcej o zachowaniach i zwyczajach Twoich klientów. Pozwoli to na badanie i udoskonalenie oferty tak, by w pełni odpowiadała ich potrzebom. Pamiętaj, że automatyzacja nie wyklucza personalizacji. W używanym przez Ciebie systemie niezbędny okaże się także rozbudowany moduł raportowania. Wykorzystasz go, m.in. do badania efektywności oferty i podjętych działań promocyjnych. Zacznijmy jednak od początku…

U źródeł – skąd przychodzisz, kliencie?

Może to dziwne pytanie, ale… czy wiesz skąd wziął się klient w Twoim klubie? Który z kanałów promocji generuje największe zyski, a który jest całkowicie nieskuteczny? Za każdym razem określ, skąd nowy klient dowiedział się o Twojej ofercie. Następnie, dzięki odpowiednim raportom w systemie, możesz w łatwy sposób mierzyć efektywność poszczególnych kanałów i lepiej targetować ofertę! Dobre oprogramowanie daje tutaj pełną dowolność – sam określasz źródła.

Z następnej części cyklu „Efektywny marketing”, która ukaże się już w kolejny czwartek. dowiesz się, jak jeszcze możesz „namierzyć” Twojego klienta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.