Aplikacja mobilna skutecznym narzędziem w czasach pandemii

Chociaż jako firma eFitness jesteśmy mocno kojarzeni z systemem do zarządzania klubami fitness, słychać coraz więcej dobrych opinii o aplikacji mobilnej, która miała swoją premierę jesienią 2020 roku. Nad rozwojem nowej aplikacji mobilnej i dostosowaniem jej do potrzeb użytkowników pracowaliśmy od dawna. Sytuacja spowodowana pandemią była dla nas dodatkowym, pozytywnym bodźcem do przyspieszenia prac rozwojowych. W czasach bezdotykowych rozwiązań, korzystanie z aplikacji mobilnej znacznie usprawniło codziennie, bezpieczne funkcjonowanie zarówno pracownikom klubów jak i klubowiczom.

Dynamiczne QR kody – nowy wymiar kontroli dostępu eFitness

Aplikacja mobilna jest nowoczesna i cieszy oko, jednak celem nadrzędnym było bezpieczeństwo i aspekty techniczne. Podążając za potrzebami klientów, opracowaliśmy model kontroli dostępu z wykorzystaniem dynamicznych QR kodów. Chociaż rozwiązanie to jest innowacyjne w branży fitness, wiele europejskich klubów zaczyna z niego korzystać z dużym powodzeniem. Widząc skalę na jaką bezdotykowość jest wykorzystywana w innych branżach na świecie, nie bez powodu wykorzystaliśmy właśnie dynamiczne QR kody w naszej aplikacji. To rozwiązanie zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i niezawodność działania w stosunku do tradycyjnych QR kodów. Idea polega na generowaniu unikalnego, jednorazowego kodu do każdego wejścia, zwiększając bezpieczeństwo i eliminując nadużycia. Chociaż model wydaje się prosty, to stworzenie go i dostosowanie do potrzeb klubów fitness wymagały czasu, wiedzy i doświadczenia. Jednak wykonaliśmy to zadanie perfekcyjnie i wielu naszych klientów, przede wszystkim zagranicznych, bardzo chwali takie rozwiązanie i jego dostępność w intuicyjnej aplikacji mobilnej.

Mobilne rozwiązania to doskonała alternatywa

Warto podkreślić, iż korzystanie z dynamicznych QR kodów może okazać się doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych metod w postaci np. kart zbliżeniowych. W czasach pandemii, korzystanie z alternatywnych rozwiązań może znacznie ułatwić działanie klubu i umożliwić korzystanie z jego oferty nawet w przypadku ograniczeń. Oczywiście eFitness wspiera wszystkie modele kontroli dostępu, bo wiemy, że każdy klub jest inny i może mieć swój własny pomysł na biznes. Dodatkowo cieszy nas, że aplikacja mobilna na dobre wspiera działania klubu w różnych obszarach, zarówno w codziennej pracy, sprzedaży czy kontroli dostępu.

Klub w zasięgu ręki dzięki aplikacji mobilnej eFitness

Celem aplikacji jest również ułatwienie klubowiczom kontaktu z klubem, aby “był zawsze w zasięgu ręki”. W konsekwencji, sztandarowe funkcje Strefy Klienta Online zostały przeniesione do aplikacji. Od tej pory rezerwacje na zajęcia, sprawdzanie postępów czy zakup karnetu stały się dostępne nie tylko na stronie klubu, ale również bezpośrednio w aplikacji bez potrzeby logowania. Aplikacja jest usługą win-win, gdzie korzystają zarówno klubowicze jak i klub. Jednym słowem – wygoda dla klubowiczów, ale też dla pracowników klubu. Zwiększając możliwości dostępu do usług klubu – wiele procesów dzieje się automatycznie bez potrzeby bezpośredniego kontaktu. Oszczędność czasu, ale też duża wygoda użytkowania.

Nieustanny rozwój aplikacji mobilnej i szukanie najlepszych rozwiązań

Aplikacja została bardzo ciepło przyjęta przez kluby i przede wszystkim klubowiczów. Bardzo cieszymy się, że coraz więcej osób korzysta z niej systematycznie, co oznacza tym samym, że te osoby są aktywne w klubach. Jako, że rozwój systemów informatycznych i aplikacji to ciągły proces ulepszeń, dostosowań i zmian, my również nie zamierzamy osiąść na laurach. Rozwijamy się dzięki naszym klientom i dla nich, niezmiennie już od ponad dziesięciu lat.

Autor tekstu: Tomasz Sierpiński

eFitness

Tomasz Sierpiński Dyrektor Działu Relacji z Klientami w eFitness S.A. Współtwórca Działu Handlowego, opiekun kluczowych klientów w Polsce, Czechach i Bułgarii. W eFitness od ponad 9 lat. Współtwórca Działu Handlowego w eFitness, opiekun kluczowych klientów w Polsce, Czechach i Bułgarii. Aktywny uczestnik konferencji i targów branży fitness w kraju i zagranicą. Autor artykułów o efektywnym zarządzaniu klubem fitness z wykorzystaniem nowych technologii. Doskonały strateg w grze w szachy i skuteczny napastnik na murawie.