fot. eFitness

eFitness – jakość i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo nie jedno ma imię, często zostaje wykorzystywane jako chwyt marketingowy, aby pokazać przewagę nad konkurencją. Bezpieczne przechowywanie danych w świetle przepisów RODO to już popularny dziś frazes, bezpieczeństwo płatności, bezpieczne działanie, bezpieczna kontrola dostępu… Wyrażenia możemy mnożyć w nieskończoność. A jak wygląda rzeczywistość? Na jakich poziomach działalności jest ważne bezpieczeństwo, co właściwie oznacza ten termin dla klubu fitness i jak radzi sobie z tym zagadnieniem firma eFitness, obsługująca ponad 2,5 miliona użytkowników rocznie oraz transakcje przekraczające 60 milionów euro (dane z 2017 roku).

Według definicji bezpieczeństwo to stan, który daje poczucie pewności istnienia, gwarancje jego zachowania i szanse na doskonalenie. Truizm, jednak zobaczmy, jak odnosi się to do działalności klubu fitness. 

Zacznijmy od sedna sprawy – klub fitness, jak każdy innych biznes, niezależnie od jego specyfiki, musi działać skutecznie i sprawnie, a co za tym idzie, generować zysk. Bezpieczeństwo transakcji, przechowywania danych czy rozliczeń są absolutną podstawą. Bez niezawodności w obrębie wspomnianych obszarów, trudno o skuteczne zarządzanie. Właściciel firmy musi mieć pewność, że jego płatności są w dobrym miejscu, a dostęp do klubu mają tylko uprawnione osoby. Ważne, by skupić się na swoich zadaniach – właściciel klubu na sprawnym zarządzaniu, dostawcy na jakości usług a klienci na czerpaniu radości z korzystania z usług klubu fitness.

Wybór odpowiednich narzędzi wydaje się kluczową sprawą. Sprawdźmy, na jakich poziomach bezpieczeństwo w klubie fitness jest ważne. Skupimy się przede wszystkim na zarządzaniu i organizacji pracy.

Codzienna praca – bieżące działania

Czy życie bez internetu jest dzisiaj możliwe? Z pewnością tak, ale bez wątpienia bardziej czasochłonne. O ile łatwiej i praktyczniej mieć wszystkie informacje zawsze w zasięgu ręki! Dzięki dopracowanym narzędziom można zarządzać obiektem fitness z każdego miejsca i urządzenia z dostępem do internetu. Dodatkowo dzięki technologicznym ułatwieniom i solidnym partnerom, nie trzeba już pamiętać o instalowaniu programów czy aktualizacji. Bezpieczne zarządzenie zawsze w zasięgu ręki.

Kontrola dostępu

Nowoczesne rozwiązania dotyczące kontroli dostępu od dawna były wykorzystywane w bankach czy na lotniskach, dbając nie tylko o lepszą przepustowość, ale też o bezpieczeństwo użytkowników. Od kilku lat narzędzia te obserwujemy w klubach fitness. Z jednej strony kontrolują, wpuszczając do klubu jedynie osoby z opłaconym karnetem, z drugiej strony umożliwiają klubom działanie w większym wymiarze godzin, nie angażując przy tym dodatkowych pracowników. Warto dodać, że sprawna kontrola dostępu zintegrowana z systemem do zarządzania klubem, zapewnia wgląd w cały proces wejścia-wyjścia do klubu.

Płatności

eFitness może poszczycić się bezpieczeństwem transakcji na najwyższym możliwym poziomie według standardów europejskich. Jakość usług informatycznych (SLA) wynosi 99,8% i jest porównywalna do tych wykorzystywanych w bankach. Dzięki współpracy z solidnym partnerami, klienci mogą korzystać z szerokiego wachlarza płatności internetowych w pełni zintegrowanych z systemem do zarządzania obiektem. Warto dodać, że eFitness z powodzeniem stosuje te same standardy na rynkach zagranicznych, gdzie kluby fitness korzystają z bezpiecznych transakcji szacowanych rocznie na kilkadziesiąt milionów euro.

Przechowywanie danych klientów

Dane klientów klubu bezsprzecznie należą do obiektu fitness i to jak długo będą przechowywane, określa właściciel klubu zgodnie z przyjętą strategią sprzedażową i marketingową oraz przepisami RODO. System do zarządzania klubem fitness zapewnia możliwość gromadzenia niezbędnych danych zgodnie z potrzebami klubu fitness, zapewniając tym samym pełne bezpieczeństwo ich przechowywania w określonym czasie.

Korzystanie z raportów i danych klubowych

Codziennie klub fitness odwiedzają setki osób, a wszelkie dane dotyczące ich aktywności pozostają w systemie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informacje są przechowywane zgodnie z najwyższymi standardami. To właściciel klubu sam określa, kto i w jakim zakresie może korzystać z danych i raportów dostępnych w systemie. Pamiętajmy, że podobnie jak w bankach czy instytucjach finansowych, profesjonalny system do zarządzania klubem fitness chroni dane i nie udostępnia ich dalej. Ochrona danych to zawsze najwyższy priorytet.

Wszystkie wspomniane zagadnienia są kluczowe w biznesie. Jak to wszystko pogodzić? Warto korzystać z pomocy pewnych partnerów. Tak jak oszczędności gromadzimy w solidnym banku, tak działalność klubu powinniśmy wspierać narzędziami od pewnych partnerów zarówno w doborze sprzętu, wystroju, strategii marketingowych czy metod treningowych. Podobnie wybór oprogramowania do zarządzania obiektem nie powinien zależeć tylko od aspektów finansowych, ale przede wszystkim od bezpieczeństwa na każdym poziomie. Twój klub fitness jest wart najlepszych rozwiązań.

 

Artykuł sponsorowany