żródło: Benefit Systems

Moda na ekologię objęła branżę fitness. Zwracanie uwagi na to, by nie zatruwać środowiska naturalnego, jest ważne. Benefit Systems odświeżył swoją proekologiczną kampanię o nazwie „Z naturą fair play”, której celem jest edukacja pracowników w zakresie bycia bardziej eko, zarówno w pracy, jak i w domu.

-Zrównoważony rozwój i odpowiedzialny biznes to wartości, które od lat znajdują się w rdzeniu działalności Benefit Systems. Obecnie jesteśmy jedyną w Polsce i pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej spółką publiczną posiadającą międzynarodowy certyfikat firm lepszych dla świata, czyli B Corp. Z tego powodu dużą wagę przykładamy do ekologii, szukając rozwiązań, które zminimalizują negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne. W zeszłym roku udało nam się zdobyć certyfikat Green Office, będący kontynuacją certyfikatu Zielone Biuro, który zdobyliśmy dwa lata wcześniej. W grudniu poprzedniego roku wprowadziliśmy w biurze kompletną segregację odpadów z podziałem na 5 frakcji. Jednocześnie odświeżyliśmy naszą proekologiczną kampanię o nazwie „Z naturą fair play”, której celem jest edukacja pracowników w zakresie bycia bardziej eko, zarówno w pracy, jak i w domu. W ramach kampanii, w różnych miejscach naszego biura, m.in. przy włącznikach światła, na koszach na śmieci czy w copy roomach, pojawiły się edukacyjne, kolorowe naklejki i plakaty utrzymane w stylistyce retro-komiksowej, które z przymrużeniem oka podpowiadają, jak na co dzień być bardziej ekologicznym. Dodatkowo, postanowiliśmy pójść o krok dalej usuwając kosze na śmieci, znajdujące pod biurkami naszych pracowników. W ramach akcji „Oddaj kosza!” pracownicy, którzy zdecydowali się oddać swój kosz i dzięki temu odpowiednio segregować odpady oraz ograniczyć liczbę plastikowych worków na śmieci, w podziękowaniu otrzymali od nas kwiaty oczyszczające powietrze. Ostatecznie zebraliśmy około 200 koszy, które oddaliśmy wybranym instytucjom i fundacjom.– Rafał Mikołajczyk, Wicedyrektor ds. komunikacji i CSR w Benefit Systems.

Jak być eko-firmą (na przykładzie Benefit Systems):

 • Obecnie Benefit Systems jest jedyną w Polsce i pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej spółką publiczną, która posiada międzynarodowy certyfikat społecznej odpowiedzialności B Corp, czyli firm lepszych dla świata.

 • Spółka posiada certyfikat Green Office, który jest kontynuacją certyfikatu Zielone Biuro zdobytego dwa lata wcześniej.

 • W 2017 Benefit Systems wdrożył autorski program „Z naturą fair play”, w ramach którego edukuje pracowników pokazując, jak być bardziej EKO na co dzień – zarówno w pracy, jak i w domu.

 • Firma segreguje odpady w podziale na 5 frakcji – plastik i metal, szkło, papier, bioodpady, odpady zmieszane.

 • W copy roomach na terenie biura znajdują się specjalne pojemniki na papier, który jest następnie oddawany do recyklingu.

 • Odpady niebezpieczne dla środowiska, takie jak sprzęt komputerowy, utylizowane są zgodnie z wymogami środowiskowymi.

 • Na każdym piętrze biura znajduje się pojemnik na zużyte baterie, które są utylizowane w odpowiedni sposób, dzięki czemu nie zanieczyszczają środowiska.

 • Dokumenty drukowane są na papierze ekologicznym, pochodzącym z recyklingu. Papier na flipchartach w salach konferencyjnych również jest ekologiczny.

 • W firmie organizowane są zbiórki odzieży, mające na celu pomoc potrzebującym, a przy okazji danie ubraniom drugiego życie.

 • Co jakiś czas organizowane są EKO warsztaty dla chętnych pracowników.

 • Co roku organizowany jest „Dzień Bez Windy”, zachęcający pracowników Benefit Systems do chodzenia po schodach, co oprócz korzyści zdrowotnych ma jeszcze dobry wpływ na środowisko (windy zużywają mniej energii elektrycznej).

 • W budynku, w którym znajduje się biuro Benefit Systems, korzysta się tylko z energii odnawialnej.

 • W toaletach korzysta się z rozwiązań ograniczających zużycie wody i energii elektrycznej.

 • Doroczne imprezy firmowe wzbogacane są o elementy nawiązujące do ekologii i CSR. W zeszłym roku tematem przewodnim było 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

 • Spółka wprowadziła nowe ustawienia oświetlenia na korytarzach. Dzięki temu światło w ciągach komunikacyjnych nie zapala się automatycznie w ciągu dnia, a dopiero po zapadnięciu zmroku.

 • Wśród pracowników Benefit Systems znajdziemy grupę EKO Ambasadorów, którzy w szczególny sposób angażują się w tematy związane z ekologią i ochrona środowiska. Wspólnie rozwijają ekologiczne inicjatywy, podczas comiesięcznych spotkań dzielą się ciekawostkami i spostrzeżeniami na temat nowych eko-trendów, a także zachęcają swoje zespoły do wprowadzenia eko-nawyków.

Polecamy także:

Inwestycja w Wiśle – już wkrótce na nowo zostanie otwarty park kąpielowy