fot. www.raffless.com

Ekskluzywny fitness w Europejskim

Raffles Europejski Warsaw został otwarty

Ekskluzywne pokoje, w których cena za nocleg wynosi ponad 16 tys. zł, wykwintne restauracje zapewniające szereg kulinarnych doznań, butki, SPA i… klub fitness. Zmodernizowane wnętrza oraz nowe udogodnienia czekają już na gości Raffles Europejski Warsaw. To pierwszy obiekt sieci otwarty w Polsce, trzeci w Europie i dwunasty na świecie. Raffles Europejski Warsaw budzi zainteresowanie nie tylko w Polsce. Według amerykańskiego magazynu “Vogue” to jeden z najbardziej wyczekiwanych hoteli na świecie.

161 lat historii i tradycji

Hotel Europejski zaprojektowany przez Henryka Marconiego, XIX-wiecznego polskiego architekta o włoskich korzeniach, został otwarty po raz pierwszy w 1857 roku. W 2005 roku powrócił w ręce przedwojennych właścicieli, a w ciągu ostatnich kilku lat przeszedł gruntowną renowację. W eleganckich wnętrzach można dostrzec nawiązania do bogatej historii stolicy. Lokalizacja hotelu również nie jest przypadkowa, znajduje się przy Trakcie Królewskim, w sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego oraz warszawskiej Starówki.

Do dyspozycji gości Raffles Europejski Warsaw jest 106 pokoi i apartamentów. Powierzchnia niektórych z nich sięga nawet 300 metrów kwadratowych. Z noclegu można skorzystać w Apartamencie Prezydenckim, którego częścią jest Sala Pompejańska, uwieczniona w powieści „Lalka” Bolesława Prusa. W całym kompleksie umieszczono około 400 prac współczesnych polskich artystów.

SPA, basen i klub fitness

Z początkiem czerwca, po gruntownej modernizacji hotel otworzył się ponownie dla gości. Obiekt zapewnia swoim gościom nie tylko spokój w luksusowych wnętrzach, ale także zabiegi w 6 gabinetach. W Raffles Europejski Warsaw znajduje się basen oraz klub fitness wyposażony przez Technogym™, w najbardziej ekskluzywną linię dostępną w ofercie. Klub fitness czynny jest przez 24 h na dobę.

Cena noclegu w hotelu o standardzie 5,5- gwiazdkowym to od 1080 do 16 280 zł za noc.

Grupa Raffles Hotels & Resorts

Raffles Europejski Warsaw dołącza do hoteli Raffles Hotels & Resorts, znajdujących się na całym świecie. Luksusowe obiekty Raffles Hotels & Resorts są znane, m.in. w Paryżu, Dubaju i na Seszelach. Każdy z nich prezentuje indywidualną mieszankę kultur i stylów oferując usługi na najwyższym poziomie oraz niezapomniane wspomnienia. Kolejne otwarcia, które powiększą sieć do 18 obiektów, planowane są między innymi w Londynie w Wielkiej Brytanii, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Bostonie w Stanach Zjednoczonych.