Wiele osób marzy o tym, żeby otworzyć klub fitness. Niektórzy traktują to jako pomysł na biznes, dla innych jest to olbrzymia pasja i marzenie. Bartek Resliński, CEO Behapowiec Gym otworzył już 3 centra treningowe, w planach kolejne 2 (w Poznaniu i we Wrocławiu). Postanowiliśmy porozmawiać z nim na temat strategii rozwoju marki, znaczenia nazwy brandu Behapowiec Gym a także idei prowadzenia Centrum Treningowego Hammer Strength.
Bartku, jesteś właścicielem jednego z najbardziej znanych Centrów Treningowych Hammer Strength. Widziałam wszystkie z nich. Wizerunkowo robią bardzo duże wrażenie. Skąd pomysł na otwarcie biznesu w takich miejscowościach jak Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Konin?
Grodzisk Wielkopolski to moje rodzinne miasto. Tu dorastałem, tu powstał pierwszy klub, tu pierwsze treningi, przygotowania do zawodów moje i żony. W tym miejscu były pierwsze łzy szczęścia i smutki. Tu jest mój dom. Nowy Tomyśl – powstał po 2 latach od pierwszej lokalizacji – zaważyła bliskość tego miasta od pierwszego klubu (22km ( oraz chęć współpracy ze mną właściciela Galerii Pawelec w Nowym Tomyślu). Konin – to przejęcie klubu po Centrum Treningowym Hammer Strength – Klub Forma, któremu niestety nie wyszło – my staramy się go postawić na nogi. Zrobiliśmy remont, doposażyliśmy klub w dodatkowy sprzęt. To nie koniec udogodnień, które planujemy wprowadzić w tej lokalizacji 🙂
Za chwile otworzymy klub w Poznaniu. Z pięciu Oficjalnych Ośrodków Treningowych Hammer Strength w Wielkopolsce – cztery to Behapowiec GYM 🙂 
 
Skąd wziął się pomysł na otwarcie pierwszej siłowni?
Duża pasja, również w pewnym sensie chęć otwarcia biznesu który będzie zarabiał, ale przede wszystkim mnie “kręcił” 🙂
Zdradź naszym czytelnikom skąd nazwa – Behapowiec Gym? Przyznaję, że jest dość oryginalna i nietypowa.
Nazwa nietypowa 😛 Zapadająca w pamięć, ale jak najbardziej moja i lokalna. 25 lat temu mój ojciec założył firmę szkoleniową BHP – do dziś rodzinnie w niej pracujemy. Po drodze zrodził się Hotel Behapowiec***, a później siłownia Behapowiec GYM, która doczekała się kolejnych lokalizacji.
Od małego wołali na mnie “młody behapowiec” i tak zostało – każdy w okolicy wiedział gdzie nas szukać i że to co robimy, robimy dobrze.
 
Twoje Centra Treningowe są wyposażone w sprzęt Hammer Streng. Cthzym kierowałeś się przy wyborze?
Przede wszystkim jakość i niepowtarzalność tych maszyn. Od zawsze marzyłem o nich w moim małym mieście (15 tys.). Pamiętam dobrze czas, kiedy poszukiwałem sprzętu na wyposażenie. Musiałem jeździć po całej Polsce by znaleźć pojedyncze unikaty na różnych siłowniach. Dziś mam je prawie wszystkie u siebie na siłowniach, szczególnie w Grodzisku Wlkp. czy Poznaniu.
Zaważyło też tu wiele rzeczy, jak np. to że po zakupie maszyn Hammer Strength automatycznie stajemy się Oficjalnym Ośrodkiem Treningowym Hammer Strength. To duży prestiż w branży i uznanie klientów, którzy już dziś są świadomi tego na czym na co dzień trenują.
 
Obserwując ofertę Behapowiec Gym jesteś elastyczny na zapotrzebowania rynku. Wprowadziłeś do oferty zajęcia na siłowni. Skąd taka decyzja? Czy planujesz w przyszłości dodatkowe udogodnienia dla klubowiczów?
Jestem zwolennikiem treningu siłowego – czy to indywidualnego czy grupowego. Jako, że nie mamy typowych zajęć i sali fitness, wprowadziliśmy zajęcia typu HIT, Trening funkcjonalny w małych grupach itd. Mamy zamiary rozszerzyć ofertę zajęć, ale właśnie tych w małych grupach.
Dodatkową ofertą w naszych klubach prawdopodobnie będzie Trening EMS – kto nie dowierza w działanie tego treningu niech spróbuje 
Ekspansja marki Behapowiec dalej trwa. W styczniu otwarcie klubu w Poznaniu. Na co będą mogli liczyć potencjalni klubowicze? Gdzie będzie zlokalizowany klub, od kiedy zaczyna się przedsprzedaż? Na jakie udogodnienia postawiłeś przy wyposażaniu klubu?
26 stycznia otwieramy czwarty nasz klub na Podolanach, przy ul. Strzeszyńskiej 61 w Poznaniu. Myślę, że będzie to najlepszy GYM w Poznaniu, jeśli nie, to jeden z najlepszych 😉 ! Klubowicze będą mogli liczyć na największą ilość sprzętu Hammer Strength oraz Life Fitness w całym Poznaniu i Wielkopolsce – będzie to najlepiej wyposażony z naszych klubów, jak i największy. Przedsprzedaż karnetów zacznie się w pierwszym tygodniu stycznia – zapraszam do skorzystania z oferty!
 
Jakie masz dalsze plany ekspansji?
Chyba na jakiś czas przystopujemy. Plany mamy wielkie. Zespoły w klubach wspaniałe – za co im dziękuje, jednak nie jesteśmy dużą siecią i jesteśmy dość młodzi na rynku więc prawdopodobnie o planach zadecyduje najbliższy rok. Wszystko pokaże ewentualny sukces finansowy w obecnych klubach. Kolejne lata uczą nas pokory – marzeniem naszym jest kilka klubów w większych miastach 🙂
 
Co byś doradził osobom, które marzą o otwarciu własnego klubu fitness? Na co mają zwracać uwagę i na co uważać?
Trzeba prześwietlić rynek – konkurencję, by potem nie walczyć ceną, mimo wysokiej jakości – jednak twierdze że jakość obroni się wszędzie.
W małych miastach jest też duży niedobór kadry wykwalifikowanej – trenerów. Wtedy musimy praktycznie ich kształcić od zera. Ma to też swoje plusy oczywiście.
Najważniejsza jednak jest “chłodna głowa”… której mi czasami brak – na szczęście mam dobrych doradców i bliskich ;)!
Poprosiliśmy Barta o podsumowanie roku 2019 w branży fitness:
Ważne wydarzenie, które wpłynęło na rozwój firmy w 2018 roku? Zrealizowane projekty w 2018 roku, którymi warto się pochwalić?
Otwarcie kolejnego klubu oraz oddanie go do użytkowania. Dodatkowo wstawianie do centrum treningowego jako standard strefy treningu funkcjonalnego/ crossfit
Problemy w branży fitness, które stanowią obecnie największe wyzwanie dla klubów fitness. Jak sobie Państwo z nimi radzą?
Największym problemem jest konkurencja, która zaczyna walczyć ceną, a także coraz większe oczekiwania klientów. Staramy się na bieżąco wychodzić na przeciw potrzebom klubowiczów inwestując w nowy sprzęt oraz dodatkowe usługi. Nie walczymy ceną, ale jakością
Prognozowane trendy rozwoju w branży fitness w 2019 roku?
Trening w małych grupach, wzrost treningów personalnych w tym EMS.
TOP-GYM 100% zadowolonych klientów. Zapraszamy do współpracy!
Polecamy również:
Szkolenie Hammer Strength Clinics dla klientów TOP-GYM – relacja