Bezpieczny i nowoczesny trening EMS będzie miał coraz większe zastosowanie w rehabilitacji – mówi dr Eliza Rudzińska, fizjoterapeutką, właścicielka studia BodyGo we Wrocławiu powered by miha bodytec®.

Jak rozpoczęła się Państwa przygoda z segmentem EMS?

5 lat temu zapisałam się z mężem na treningi EMS do Macieja Wolnego (aktualnie generalnego dystrybutora systemu miha bodytec® w Polsce), prowadzone w pierwszym we Wrocławiu studio treningu EMS. I była to tzw. miłość od pierwszego wejrzenia. Filozofia, metoda, jakość – zaskakująco nowoczesne, a jednocześnie zaskakująco proste, wręcz minimalistyczne. I eleganckie. Jako fizjoterapeuta, od razu pomyślałam, w jaki sposób metodę EMS można wykorzystać w rehabilitacji. A ponieważ w mojej najbliższej rodzinie są również fizjoterapeuci oraz trenerzy, absolwenci AWF Wrocław, zainteresowaliśmy się tym bliżej, aby stworzyć nowoczesną, rodzinną firmę, spełniając się w swoich zawodach. Tak powstało pierwsze Studio BodyGO w Bolesławcu, a następnie we Wrocławiu.

To już Państwa drugie studio treningu EMS, o jakie ważne doświadczenia się Państwo wzbogacili, którymi chcieliby się Państwo podzielić, z rozpoczynającymi przygodę z tym biznesem?

Po pierwsze, warto postępować zgodnie ze standardami, których uczy firma miha bodytec®. One proponują najwyższą jakość usług, wskazują, jak budować dobrą markę własnej firmy. Warto słuchać rad, których udziela dystrybutor, między innymi dotyczących lokalizacji, sposobów reklamowania się w mediach itp. Należy śledzić zmiany i aktualizacje, jakie wprowadza w system trenowania firma miha bodytec®. Te informacje poparte są wieloletnimi badaniami i niemieckim doświadczeniem i zawsze mają na celu prowadzić ku sukcesom. Na rynku zawsze będzie istniała konkurencja, jednak, jeśli będziemy pamiętać o wysokich kompetencjach trenerów i wysokiej jakości obsługi, klient to doceni, będzie nas polecał i zostanie z nami na długo.
Ważne też, aby nie dać się wchłonąć złej energii, która od czasu do czasu niesie informację, że trening EMS jest za drogi, niebezpieczny, za krótki… nawet od potencjalnych klientów, którzy przychodzą pierwszy raz, na trening intro. Akurat firma miha bodytec®, z którą podjęliśmy współpracę, posiada najwyższe regulacje dotyczące jakości i bezpieczeństwa.
Każda metoda ma swoich amatorów i sceptyków. Ważne, aby wierzyć, w to, co się robi i robić to najlepiej, jak się da. I nie liczyć, że każdy człowiek, którego zachęcamy do treningu EMS, stanie się naszym klientem.

Jak ocenia Pani rynek wrocławski pod kątem EMS?

We Wrocławiu jest kilka studiów EMS, zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta, w których trenerzy prowadzą treningi zgodnie ze standardami dyktowanymi przez miha bodytec®. To osoby dobrze wyszkolone, doświadczone, staramy się wszyscy budować wysoką jakość usług EMS. Spotykamy się na szkoleniach, wymieniamy się doświadczeniami.
Wrocław od kilku lat powoli poznaje EMS. Coraz częściej zauważamy wyszukiwanie hasła „trening EMS” w Internecie. Klienci najczęściej znają pojęcie treningu personalnego, ale o EMS szczegółów dowiadują się dopiero u nas. Z mojego punktu widzenia, treningu EMS nie znają lekarze, nieliczni fizjoterapeuci kojarzą, a zwykli ludzie coś czytali, coś słyszeli, ale niekoniecznie są to informacje zgodne z prawdą (Niedawno na przykład przyszedł klient, który „słyszał”, że ten trening świetnie działa u chorych na serce, na arytmię. A to akurat definitywnie przeciwwskazana dla takich osób forma wysiłku fizycznego, ze względu na charakter i intensywność obciążeń!). To ważne, aby klienci Wrocławia kojarzyli nas z bezpiecznym, nowoczesnym treningiem na poziomie TOP, a nawet ultra TOP. Ostatnio pięknie powiedziała mi jedna klientka: tu jest już XXII wiek.

Jest Pani fizjoterapeutą z tytułem naukowym, jaki widzi Pani potencjał EMS właśnie w tym aspekcie rehabilitacji i medycznym wykorzystaniu treningu EMS? Czy właśnie na tym aspekcie planuje Pani się skupić w działalności BodyGO?

Mam doświadczenie w pracy naukowo-badawczej i dla mnie ważne są dowody naukowe, wymierne wyniki ukazujące, że coś rzeczywiście przynosi zmianę, zamierzony skutek. W tym przypadku trening EMS – w kontekście fizjologicznym, biomechanicznym i rehabilitacyjnym.
W treningu EMS widzę ogromny potencjał, myśląc szczególnie o cechach współczesnego życia – mamy mało czasu, mało ruchu, a jednak istnieje w nas potrzeba dbania o zdrowie, sprawność fizyczną i wygląd zewnętrzny. Zależy mi na zbudowaniu współpracy z lekarzami wielu specjalizacji, m.in. ortopedii, traumatologii, neurologii, endokrynologii, a nawet ginekologii. Lekarz, świadomy efektywności treningów metodą EMS, pokieruje pacjenta w odpowiednie miejsce, do studia EMS, w którym otrzyma on indywidualną, atrakcyjną formę rehabilitacji. Tu jednak muszę podkreślić, że z klientem obciążonym różnymi schorzeniami, powinien zawsze pracować fizjoterapeuta, nie trener personalny. Wiedza, indywidualne podejście, odpowiedzialność i bezpieczeństwo to moje priorytety w tym temacie. Oczywiście, z przyjemnością ćwiczę także z osobami zdrowymi, które wpadają do mnie na jedyne wolne 20 minut w tygodniu, oczekując, że naładuję je mocą superbohatera i maksymalną dawką endorfin. I to też jest wyzwanie!

Studio BodyGO ma dogodną lokalizację, blisko dużych osiedli, jaka jest Wasza grupa docelowa?

Moi klienci to na przykład młode mamy, które wracają do formy po urodzeniu dziecka. To także ludzie ok.30–40-letni, którzy spędzają stresujące 5 dni w tygodniu, po 8-10 godzin w pozycji siedzącej, nie mając już chęci ani siły na kontakt z tłumem w siłowni, skarżąc się na problem bólu kręgosłupa, w związku z charakterem pracy. Mam też grupę dojrzałych, ponad 50-letnich pań, które świadome konieczności dbania o zdrowie i sprawność, wybierają indywidualne podejście do treningu, kameralną atmosferę i prostotę wykonania ćwiczeń (jako przeciwwagę podam skomplikowane dla nich układy choreograficzne w klubach fitness i konkurencję, w postaci młodych, zgrabnych 20-latek).
I oczywiście klienci – pacjenci, o których wspominałam już wcześniej.

Uczestniczyła Pani w październikowych warsztatach „Marketing, sprzedaż i zarządzanie” z Danem Samek oraz Kongresie EMS w lutym. Jak Pani ocenia te wydarzenia? Co z nich Pani wyniosła?

O tak, te wydarzenia były dla mnie ogromnymi, pięknymi bodźcami do działania. Dan Samek to mistrz w swojej dziedzinie, niezwykle doświadczony i chętny, aby dzielić się wiedzą.
W dziedzinie marketingu i reklamy potrzebowałam wsparcia, autorytetu. Na szkoleniu z Danem oraz wcześniej, na I Kongresie EMS & Business, otrzymałam wielką dawkę wiedzy, najnowszych badań naukowych, które mnie akurat bardzo interesują, skutecznych rozwiązań, jak rozwijać firmę, jak pozyskiwać i jak traktować klientów. Wracałam do domu z tych wydarzeń, mając ochotę realizować od razu wszystkie pomysły! Poza tym, nawiązałam nowe, ciekawe znajomości z trenerami z Wrocławia i z innych miast. Jesteśmy w stałym kontakcie, wymieniamy się doświadczeniem, pomagamy sobie wirtualnie.

Jak się układa współpraca z dystrybutorem miha bodytec®?

Współpraca z Maciejem Wolnym, dystrybutorem miha bodytec®, ma naprawdę profesjonalny, europejski poziom. Każdy problem, pytanie, dotyczące sprzętu, metodyki treningu czy badań naukowych, rozwiązywany jest w trybie “na cito”. Bardzo szanuję Maćka za jego kulturę i przyjazne nastawienie do mnie – jako klienta, a przede wszystkim za wysokie kompetencje. Uczestniczę w wielu szkoleniach i konferencjach w mojej dziedzinie, ale te, które organizuje Maciek robią na mnie zawsze ogromne wrażenie, są wartościowe i stylowe, mają nowoczesną formę.

Jakie plany na najbliższą przyszłość?

Plany osobiste to zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności na kolejnych kongresach i szkoleniach GluckerKolleg. Najbliższe już w styczniu i w lutym 2020. Plany firmowe dotyczą budowania współpracy z pionem medycznym. Im więcej lekarzy specjalistów pozna metodę treningu EMS na sobie, tym częściej i chętniej wypiszą swoim pacjentom receptę w formie wysiłku fizycznego. Wierzę, że tak, jak można przejechać pół miasta do swojego zaufanego lekarza, tak można przebyć podobną podróż, do swojego zaufanego trenera EMS.

Maciej Wolny, miha bodytec Poland Official Distributor

maciej.wolny@miha-bodytec.pl

+48 533 335 553

www.miha-bodytec.pl

www.facebook.com/mihabodytecPolska/

www.instagram.com/mihabodytec_poland/

Polecamy także:

Podsumowanie roku w miha bodytec ®