W 2019 roku ekspansję w Polsce rozpoczyna nowa sieć klubów fitness o modelu franczyzowym – Energie Fitness. Poprosiliśmy założyciela sieci Jim Durie o przybliżenie informacji czytelnikom Portalu Branża Fitness na temat sieci oraz planowanej ekspansji.

Sieć siłowni Energie działa na rynku od 15 lat i prowadzi ponad 100 klubów w Wielkiej Brytanii,  Irlandii oraz jeden w Gdańsku. – W Polsce istnieje potencjał, aby otworzyć ponad 50 siłowni w ciągu najbliższych pięciu lat . Biorąc pod uwagę wysoki poziom świadczonych usług, oferta Énergie Fitness wyprzedza konkurencję bardzo przystępną ceną. Klub zapewnia profesjonalną obsługę, której klient coraz częściej wymaga. Chcemy, aby każdy czuł się u nas dobrze i komfortowo. Énergie Fitness proponuje ofertę typową dla siłowni. W klubie znajduje się studio do zajęć fitness, strefa kardio (bieżnie, orbitreki), strefa wolnych ciężarów oraz funkcjonalne obszary treningowe, gdzie znajdziemy m.in. sztangi, piłki do ćwiczeń.


Energie Fitness to model franczyzowy. Założyciele zachęcają do nawiązywania współpracy z nowym operatorem. Franczyzobiorcą może być osoba bez doświadczenia w biznesie.

Jako franczyzobiorca Énergie Fitness, będziesz w pełni wspierany przez nasz zespół doświadczonych operatorów z udokumentowaną historią sukcesu – nie ma nic, czego byśmy nie widzieli, jeśli chodzi o posiadanie i prowadzenie własnej siłowni!
Od momentu, w którym dołączysz do nas jako franczyzobiorca, będziemy współpracować z Tobą na każdym etapie procesu, aby zapewnić Tobie i Twojej siłowni najlepszą możliwą szansę na sukces
Inwestycja w siłownię Énergie Fitness wynosi około 700 tys. zł. W tej kwocie mieści się opłata franczyzowa w wysokości 150 tys. zł, wynajem lokalu, zakup wyposażenia siłowni, aranżacji wnętrza i jego wykończenie. Koszty, z którymi musi się liczyć franczyzobiorca podczas prowadzenia biznesu to miesięczne płatności dla franczyzodawcy. – Opłata licencyjna wynosi 8 proc. od obrotu, a marketingowa 3 proc. od obrotu. Tę drugą przeznaczamy m.in. na reklamy w radiu, gazetach oraz na stronach internetowych. Słyniemy ze spektakularnych otwarć siłowni, co daje nam nawet do 1000 członków jeszcze przed otwarciem klubu.
Franczyzobiorca zajmuje się marketingiem lokalnym i prowadzi media społecznościowe pod kierownictwem zespołu marketingu Énergie Fitness. – Jeśli właściciel nie ma pomysłu na lokalną reklamę, korzysta z materiałów dostępnych online dla wszystkich franczyzobiorców. Énergie ma swoje biuro w Warszawie, dlatego wsparcie w ustaleniu reklamy nadchodzi szybko, a nasz zespół marketingowy jest zawsze dostępny.


Energie Fitness ma bardzo ambitne plany, żeby otworzyć w Polsce 50 klubów w przeciągu najbliższych 5 lat. Świadczy to o dużym potencjale Polski w rozwoju na płaszczyźnie branży fitness. Prowadzenie klubu, jeśli jest zarządzany w odpowiedni sposób daje dużą satysfakcje oraz stanowi dochodowy biznes. Wszystkie statystyki wskazują, że w dalszym ciągu mała liczba mieszkańców korzysta z usług klubów fitness. Powodem tego jest brak dostępności w mniejszych miejscowościach. Są lokalizacje w których brakuje siłowni z prawdziwego zdarzenia w przystępnej cenie. Energie fitness, chce to umożliwić.

Lokal na siłownię Énergie Fitness powinien mieć 500-800 m2. Taka powierzchnia gwarantuje optymalne rozmieszczenie maszyn na siłowni oraz odpowiednich rozmiarów studio do fitnessu. Projekt obiektu jest przygotowywany przez partnerów w Polsce i dostosowywany do konkretnego lokalu. – Współpracujemy z firmą Precor, która sprzedaje nam sprzęt w atrakcyjnych cenach, co obniża koszty rozpoczęcia biznesu. W miarę możliwości staramy się także negocjować umowy najmu  w imieniu franczyzobiorcy i zmniejszyć wydatki do minimum.zalecamy, aby kluby powstawały w miejscowościach powyżej 25 tys. mieszkańców, gdyż mieszka w nich najwięcej osób w wieku 18-44 lata. A to właśnie one najczęściej korzystają z usług siłowni.

Polecamy również:

Imponujący Reshape Fitness już otwarty