W ostatnim czasie dostajemy coraz więcej zapytań od osób, które myślą o otwarciu swojego klubu fitness. Chcąc to zrobić w sposób właściwy, mając pewność dobrego pokierowania biznesem analizują różne modele franczyzowe. W ostatnim czasie pojawia się wiele pytań odnośnie Energie Fitness, sieci która przymierza się do dynamicznej ekspansji. Już 7 maja organizują pierwszą prezentację franczyzową. Postanowiliśmy porozmawiać z Dorotą Walerczuk, odpowiedzialną za wprowadzenie konceptu do Polski, na temat wszystkich nurtujących naszych czytelników kwestii.

Doroto, wielu czytelników Portalu Branża Fitness zadaje pytanie czym jest Energie Fitness. Jesteście siecią z dużym doświadczeniem zagranicznym. Czy mogłabyś o tym opowiedzieć?

Jeśli zdecydujesz się na franczyzę siłowni énergie Fitness, skorzystasz z jednego z najbardziej wszechstronnych pakietów wsparcia franczyzowego dostępnych na rynku. Nasz wielokrotnie nagradzany zespół operacyjny z siedzibą w Wielkiej Brytanii ma 15-letnie doświadczenie w zakresie sukcesów i zapewnia doradztwo i wskazówki na każdym etapie. Posiadamy ponad 100 Klubów w Wielkiej Brytanii , Irlandii i Szkocji. Każdy z naszych klubów oferuje coś dla każdego –  dostęp do najwyższej klasy sprzętu, ekscytujące zajęcia fitness, w pełni wyszkolony personel i wiele więcej.

Jesteś osobą, która pracowała w sieci Energie zagranicą. Znasz dobrze panujące standardy. Co Ciebie przekonało żeby wrócić do Polski i zająć się rozwojem modelu franczyzowego?

Na całym Świecie , w każdym Kraju panują inne standardy, które oczywiście kreuje zamieszkałe tam społeczeństwo. Decyzja o powrocie nie była trudna. Polska to mój dom i tu czuję się najlepiej. W podjęciu ostatecznej decyzji o dacie powrotu pomogło mi énergie fitness i ich plan ekspansji na Polskę. Énergie fitness znam „od podszewki”, pracowałam tam praktycznie w każdym dziale. Pracują tam najbardziej życzliwi ludzie jakich znam, pomocni, wyrozumiali. Ich plan rozwoju w Polsce bardzo mnie ucieszył, to będzie fantastyczne mieć tu u siebie taką sieć Klubów gdzie każdy czuje się jak w domu!!! Tego w Polsce jeszcze nie ma a ja będę miała tę przyjemność odzwierciedlenia tutaj ich modelu.

Jako model franczyzowy wygraliście prestiżową nagrodę? Na jakich zasadach została ona przyznana?

énergie Fitness zostało uznane za wybitnego franczyzodawcę fitness w Elite Franchise 100 Top UK Franchising na rok 2019, plasując się na drugim miejscu, zaraz przed McDonald’s. Lista, opracowana przez szanowany magazyn branżowy Elite Franchise, nagradza najlepsze franczyzy, jakie Wielka Brytania ma do zaoferowania i uszeregowuje każdą firmę według szerokiego zakresu kryteriów, od wyników finansowych i dziedzictwa w branży, po ich wkład w społeczność i sposób, w jaki przyjmują innowacje. W zeszłym roku énergie Fitness uplasowało się na 14 miejscu, znajdując się w pierwszej piętnastce wśród franczyzowych firm takich jak Subway, McDonalds, Snap-on Tools i Home zamiast Senior Care. énergie Fitness osiągnął najwyższy ranking z pośród franczyzodawców fitness w Wielkiej Brytanii.

Jakie najczęstsze obiekcje mają potencjalni franczyzobiorcy przychodzący na prezentacje?

Uwaga , uwaga😊 nasza pierwsza prezentacja będzie miała miejsce już 7 Maja. Po więcej informacji : poland@energiefitness.com

Gdzie planujecie otworzyć kolejne kluby?

Zależy to od franczyzobiorcy i przede wszystkim od zbadania rynku w okolicy mającego tam powstać klubu. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę ludność tam zamieszkałą-minimum 35 000 mieszkańców pomiędzy 18 a 44 rokiem życia.

Ile czasu od podpisania umowy franczyzowej mija do otwarcia klubu? Czy trzeba się do tego odpowiednio przygotować?

Średnio jest to od 6 do 8 miesięcy. Jeśli chodzi o przygotowania – nasz zespół wszystko zapewnia. Wystarczy się zgłosić, a my  zaplanujemy każdy szczegół , wcześniej rozmowy będą stricte po to aby się zapoznać i razem stwierdzić czy ten biznes jest dla tej osoby.

Wydaje mi się, że Polacy maja obiekcje przed konceptami zagranicznymi. Polski rynek jest zupełnie inny. Czy Wasze kluby są rentowne? Jak radzicie sobie z kartami sportowymi tak bardzo popularnymi w naszym kraju?

Według mnie Polski rynek może różnić się jedynie biurokracją , systemami płatności , do tego oczywiście można mieć obiekcje, ale my wszystko mamy opracowane. Działamy jak najbardziej lokalnie. Nasz model różni się przede wszystkim podejściem do członków klubu. Każdy pracownik jest przez nas odpowiednio przeszkolony co daje nam pewność, że wszystko jest tak jak być powinno. Pamiętajmy, że to ludzie tworzą miejsce , a nasz zespół i niezawodnie opracowany program szkoleń w tym pomaga. Rentowność przychodzi zaraz po tym. Dobrze wynegocjowany lokal , który wpisuje się w nasz biznesplan to podstawa i chyba nikogo nie zaskoczę jeśli powiem , że w tym zakresie również pomagamy. Jeśli chodzi o panujący trend kart sportowych, bo chyba tak można to nazwać, odpowiadamy twierdząco, nie możemy od tego odstąpić, szczególnie w większych miastach. Każdy potencjalny franczyzobiorca , który się do nas zgłasza, traktowany jest indywidualnie. Biznes plan opracowywany jest na podstawie lokalu i jego lokalizacji , a co za tym idzie, oszacowania korzyści z kart sportowych.

Polecamy także:

Dziękujemy za odwiedziny na stoisku Core Health & Fitness